GSM: 0536 859 85 05 Etlik / ANKARA

Yenimahalle su kaçağı tespiti Yenimahalle

Yenimahalle ilçesinde termal kamera ile su kaçağı tespiti yapıyoruz. Yenimahalle ilçesinde duvar ve zeminde su akıntısı sorununa  teknoloji ile çözüm sunuyoruz. Yenimahalle genelinde günün  her saatinde su kaçağı tespiti hizmeti vermekteyiz. Yenimahalle ilçesi genelinde su tesisatınızda patlak boru  yer tespiti ve onarımı işinde kaliteli hizmet sunuyoruz. Yenimahalle de su  tesisatınızın

Su sızıntı mı yaşadınız? Su kaçağı ile  mı uğraşıyorsunuz? Sıhhi Tesisat Uzmanı su sızıntı tespiti ve onarımı konusunda uzman. Evinizde veya işyerinizde yaşanan su kaçağını hızlı ve doğru  tespit edip onarmak için gelişmiş teknoloji cihazlar kullanıyoruz. Deneyimli tesisatçı ustalardan oluşan ekibimizle, su borularınızın hiç bir sorun yaşamadan tekrar sorunsuz şekilde çalışmasını sağlıyoruz Su tesisatınız her hat sorunsuz çalışıyor halde olmalı  ve su kullanımınızı aksatmadan sağlamalıdır.

Su tesisatı işinde uzman usta kadromuz ile oluşan su kaçağının yerinin bulunması için tesisatınızda detaylı araştırma ve incelemeleri tek tek özenle yaparken  en küçük ayrıntıya dahi dikkat ederek göz önünde bulundurur ve su kaçağı için ihtimal dahiline alırlar. Şayet su akıntısı ve birikmesi çamaşır, bulaşık, ve kurutma  makinası yada kombinizin atık su giderinden kaynaklanacağı gibi yan komşunuzun  su tesisatından  sizin mutfağınıza kadar ulaşır. Aşırı ısı farkının  neticesi olan terleme ise evinizde su kaçağı varmış yanılmanıza neden olur.

Su kaçağı oluşmasının belirli nedenleri

Yenimahalle, de eski ve yeni binalarda yapı bileşenleri arasında yer alan su tesisatında ortaya çıkan arızaların başında gelen su kaçağı , son yıllarda inşaat sektöründeki seri üretim, düşük kaliteli malzeme tercihi, bakım yapılmaması ve tecrübesizlik sonucu izlenen düşük maliyet prensibi, daha fazla kar elde etme düşüncesi nedeniyle kat maliklerinin korkulu rüyası olmuş ve olmaya devam edecek gibi görünmektedir. Su kaçağı tespiti ülkemizde son 8-10 yıldır yaygın hale gelen su kaçağı tespiti işleminin modern cihazlar bulması ile oysaki daha basit ve ucuz hale gelmiştir.

Her tesisat ustası için aynı şeyi söylemek doğru değildir. Su kaçağı tespitindeki en önemli iş denetim eksikliği ile kalitesiz malzeme, düşük kaliteli, boru kullanımı ve test aşamalarından başlamaktadır. Özellikle temiz su tesisatı ve kalorifer tesisatları yapıldıktan sonra şebeke suyu ve hava basıncı  ile mutlaka test yapılmalıdır. Şebeke suyu ile yapılan su kaçağı testleri tesisatın sağlamlığı açısından tam not alabilecek kriter olarak kabul edilir. Su kaçağı testi tesisat işletme basıncının 3 katı oranında uygulanmalıdır.. Şebeke hattından bir yapıya 4 bar su giriyorsa daire içlerine  12 bar oranında test pompası ile iş bitiminde  test yapılmalıdır. Tesisatta kaçak olmadığı kesinlikle anlaşılmalıdır.

Kaba tesisatta yapılan test işlemi, armatürler ve lavabo ve klozet montaj edildikten sonra tekrar tesisat testi  yapılmalıdır. Böylece  hata payı sıfıra  kadar düşer.

Su kaçağı tespiti işinde teknolojik cihazlar bizlere bilgi ve ölçüm  hassasiyeti sağlar, fakat alanında uzmanlık ve dikkat  ile  doğru sonuç elde edilir

SU KAÇAĞI  TESPİTİ İŞİNDE BİRDEN FAZLA  CİHAZ KULLANMAKTAYIZ.

Termal  kamera, akustik dinleme cihazı, yılan kamera ile  gider borusu görüntüleme kamerası, su tesisatı  test etmek için test pompası, nem ölçüm cihazı. basınç ölçümü için barometre ve el feneri ile su kaçağı tespiti işlemi yapıyoruz.

Su kaçağı tespiti işinde teknolojik cihazlar bizlere bilgi ve ölçüm  hassasiyeti sağlar, fakat alanında uzmanlık ve dikkat  ile  doğru sonuç elde edilir.

Günlük  olarak kullandığımız  su, su tesisatında yaşanan bozulma ve kaçak  nedeni ile  devre dışı kalır. Su  tesisatında  oluşan  eskime yıpranma ,bakımsızlık, nedenlerin sonucunda boru ve vanalarda su kaçağı ve su sızıntısı oluşması  gayet normal bir duru

Sıcak ve soğuk su tesisatı ve ısıtma sistemlerinde oluşan su su kaçakları: Su kaçağı damlama veya fışkırma halinde ne tür olursa olsun akustik dinleme cihazının hassas ses algılama özelliği ile su kaçağı tespiti ustasının tecrübesi sayesinde akan su sesini tespit etmekteyiz. Sıcak su tesisatı ve kalorifer tesisatındaki su kaçaklarını bulmak  için yardımcı ekipman olarak sıcağa duyarlı termal kamera mutlaka kullanılmaktadır. Termal kamera su borusu güzergahı hat tespiti yapmak içinde kullanıyoruz. Su kaçağı tespitinde kullanılan bazı cihazlar gemi izolasyonlarında yüzeylere izolasyon malzemesinin eşit dağılımının kontrolünde ısı  ve ses yalıtımı kontrol işlerinde  güvenle kullanılmaktadır. Ayrıca nem ölçme cihazını ise yardımcı bir ekipman olarak kullanmaktayız.

Kalorifer ve kombi su kaçakları tespiti: kalorifer ve kombi  tesisatında oluşan su kaçakları ise genelde vanaların bozulması, hava problemlerin  kaçak yapması yada petek delinmesi ile zemindeki metal boruların çürümesi  olarak  karşımıza çıkmaktadır. Isıtma sistemindeki kaçakların tespiti termal kamera ile rahatlıkla  ortaya çıkmaktadır.

Su kaçağı musluk takma, klozet arızası ,çamaşır, bulaşık makinası yada  plastik gider borularda yaşanan  tıkanmadan dolayı oluşmuş ise  kırmadan su kaçağının önlenmesi  mümkündür.

Tesisatta su kaçağı olan bölge  belirlendikten sonra  onarım işlemi için kırma işleminin ardından onarma işlemi yapılır ve boru üzerindeki kaplamalar  zemin ve duvar kuruduktan sonra  yapılması  gerekir. Kırmadan onarım işlemi beton ve duvar içindeki borular için mümkün değildir Kırmadan kimyasal ile su kaçağı  tespit ve onarım işi  kapalı devre kalorifer tesisatında uygulanan ve başarısı  küçük kaçaklar için bazen olumu olabilen bir işlemdir.

Ankara Yenimahalle ilçesi 25 Mart Mahallesi, Anadolu Mahallesi, Aşağı Yahyalar Mahallesi, Avcılar Mahallesi, Barış Mahallesi, Barış tepe Mahallesi, Batı Sitesi Mahallesi, Beştepe Mahallesi, Burç Mahallesi, Çamlıca Mahallesi, Çarşı Mahallesi, Çiğdem tepe Mahallesi, Demet evler Mahallesi, Demet gül Mahallesi, Demet lale Mahallesi, Emniyet Mahallesi, Er gazi Mahallesi, Ergenekon Mahallesi, Esentepe Mahallesi, Gayret Mahallesi, Gazi Mahallesi, Güven tepe Mahallesi, Güzel yaka Mahallesi, İlk yerleşim Mahallesi, İnönü Mahallesi, Işınlar Mahallesi, İvedik Mahallesi, İvedik osb Mahallesi, Kale tepe Mahallesi, Karaca kaya Mahallesi, Kardelen Mahallesi, Karşıyaka Mahallesi, Kayalar Mahallesi, Kent koop Mahallesi, Kuzey Yıldızı Mahallesi, Macun Mahallesi, Mehmet Akif Ersoy Mahallesi, Memlik Mahallesi, Mesut  evler Ostim Mahallesi, Ostim Osb Mahallesi, Öz evler Mahallesi, Pamuklar Mahallesi, Ragıp Tüzün Mahallesi, Serhat Mahallesi, Susuz Mahallesi, Tepe altı Mahallesi, Turgut Özal Mahallesi, Uğur Mumcu Mahallesi, Uran kent mahallesi, Varlık Mahallesi, Yakacık Mahallesi, Yeni Batı Mahallesi, Yeniçağ Mahallesi, Yeşil evler Mahallesi, Yukarı Yahyalar Mahallesi, Yunus Emre Mahallesi, Yuva köy Mahallesi ve Atlantis Macun köy toki, Park çiftlik toki, timko, Atb işyerleri tüm Yenimahalle, de firmamız sizlere  su kaçağı tespiti hizmetlerini   itina ile veriyoruz.

Amacımız Yenimahalle ilçesinde oluşan su kaçaklarıma  doğru  yöntemler ve teknik  bakış açısı ile etkili sonuç elde etmek  su kaçağını ise kökünden çözmek.

 

Call Now Button