GSM: 0536 859 85 05 Etlik / ANKARA

Alaturka Tuvalet ve klozet neden tıkanır ? Tıkanan klozet nasıl açılır ?

Toplum olarak yaşadığımız her alanda sık olarak kullandığımız tuvaletler zamanla bazı sorunlara yol açabilmektedir. Tesisat ile ilgili sorunlar, tıkanıklıklar gibi problemlere neden olmaktadırlar. Tuvaletlerde yaşanan sıkıntılar kişiler için olumsuz bir durumdur. Çünkü tuvalet kişilerin her an ihtiyaç duyabilecekleri bir ihtiyaçtır. Bu yüzden tuvalet ile ilgili herhangi bir sıkıntı olduğunda tuvaleti kullanamamaktadırlar. Tuvaletlerdeki sıkıntılardan bir tanesi de gider borularındaki tıkanıklıktır.

Tuvalet giderleri çeşitli sebeplerden dolayı tıkanabilmektedir. Bu tıkanıklıklar kısa sürede giderilmez ise büyük problemlere yol açabilmektedir. Tuvalet deliklerin tıkanmasına sebep olan en büyük etken tuvalet deliklerine atılan ıslak bez, kâğıt havlu, çocuk bezi, pad ve bez gibi parçalardır. Bu parçaların tesisattaki gider borularına atılması tuvalet deliğinin tıkanmasına sebep olmaktadır. Bu durum uzun süre giderilmediğinde hem tuvaletler kullanılmaz hale gelmekte hem de ortama verdiği pis koku ile evde yaşayan bireyleri rahatsız etmektedir.

Tuvalet giderlerinin tıkanmasının sebeplerinden bir tanesi de tesisatın döşenmesi sonucunda oluşan tıkanıklıklardır. Tesisat döşenirken birçok ince hesaplar yapılmaktadır. Bu hesaplar sonucu giderlerin düzgün bir şekilde kanalizasyona aktarılması sağlanmaktadır. Tesisat ustalarının gider borularını döşerken yeterli derecede eğim vermemesi durumunda da tıkanıklıklar oluşabilmektedir.

Ayrıca fazla dirsek kullanımı da tuvalete atılan maddelerin dirseklerde tıkalı kalmasına sebebiyet vermektedir. Yeni inşaatlarda tuvaletlerin temizliği yapılırken çimento ve kum parçalarının tuvalet deliklerine atılması sonucunda da bazı tıkanıklıklar oluşabilmektedir. Bütün bu sebeplerden dolayı tuvalet deliklerinde bir tıkanma meydana geldiğinde tuvalet deliği tıkandı nasıl açılır sorusunun cevabını bulmak gerekmektedir

Tıkalı Tuvalet ve klozet Nasıl Açılır?

Tuvalet deliği tıkandı nasıl açılır denildiği zaman eskilerde kullanılan yöntemlerden biri gider borularının kırılarak tıkanıklığa sebep olan yeri bulmak ve tıkanıklığı sağlayan parçayı oradan çıkarmaktır. Bu yöntemde borulara ulaşmak için tuvaletlerdeki fayans ve taşların da kırılması gerekmektedir. Bu durum büyük tadilatlar gerektirir. Çünkü borulara ulaşmak için kırılan fayanslar, betonlar, taşlar tıkanıklar giderildikten sonra tekrar eski haline getirilmelidir. Bu süre de uzun olmaktadır. Kişiler bu yüzden uzun süre tuvaletlerini kullanamazlar.

Tuvalet deliği tıkanmalarında uygulanan gider açma yöntemlerinden bir diğeri de kimyasal maddelerdir. Fakat bu kimyasal maddelerde kısa sürede giderleri açsa bile ileride daha farklı sorunların ortaya çıkmasına neden olur. Basınçlı su ile de gider tıkanıklıkları açılmaktadır. Bu konuda da tıkanıklık sert bir cisimden kaynaklanıyorsa basılan suyun delikten geri gelme ihtimali bulunur, her tarafın pis sularla ve atıklarla batmasını sağlayabilir.

Günümüzde tuvalet deliği tıkandı nasıl açılır sorusuna teknolojik yöntemler ile cevaplar bulunabilmektedir. Bu işi profesyonel anlamda yapan özel firmalar sayesinde hiçbir yerin kırılmasına, dökülmesine gerek kalmadan tuvalet gider tıkanıklıkları giderilmektedir. Bu yöntemde önce özel kameralı sistemler ile tıkanıklığa sebep olan yer ve cisim belirlenmektedir. Daha sonra gider açmak için kullanılan ve özel olarak üretilen robot cihazlar ile tıkanıklığa sebep olan madde yavaş bir şekilde parçalanarak kanalizasyona gönderilmektedir. Daha sonra tekrar kamera ile kontrol edilerek işlem tamamlanmaktadır. Zahmetsiz bir şekilde, tadilat gerektirmeden tuvalet giderlerindeki tıkanıklıkların açılması işlemi bu firmalar aracılığı ile yapılmaktadır. Bu işlem gider borularına hiçbir şekilde zarar vermez ve uzun süre etkilidir.

Call Now Button