GSM: 0536 859 85 05 Etlik / ANKARA

Yenimahalle Petek Temizleme Yenimahalle

Yenimahalle petek temizleme  hizmetleri ile Yenimahalle ilçesinde  petek temizleme ihtiyaçlarınızı  karşılayan firmamız Yenimahalle  genelinde tüm bölgelere petek temizleme hizmeti sağlıyor.

Kalorifer petekleri suda bulunan maddelerin ısı ile birleşmesi ve sistemdeki  metaller sayesinde peteklerde  bulunan ısıtma suyunda çamur ve  tortular oluşur. Kalorifer sisteminde   peteklerde  alt bölümünde yapışan çamur ve tortular ise ısıtma suyunun kombiye gidişini ve kombiden ısınan suyun peteklere hızla ulaşmasını engeller veya azaltır zamanla kaloriferdeki pislikler kombi ve kazan filtresinde tıkanıklık yapar ve sirkülasyonu tamamen durdurur.

Meydana gelen  çamur ve tortular, ısıtma sistemlerinde, ısınma sorunlarına, iyi ısınamama ve pahalı ısınma sorunlarına neden olurlar.

  • Isı transferinin tam olarak yapılamaması.
  • Kalorifer peteklerinde ısının homojen dağılamaması, özellikle petek diplerinde oluşan tortulaşma nedeni ile alt tarafların ısınmamasi, hatta bazı peteklerin hiç ısınmaması.
  • Yerden ısıtma sistemlerinde çamurlaşma ve tortulaşma nedeni ile, tıkalı boruların geçtiği alanlarda ısınmama sorunları.
  • Tesisat ve peteklerde oluşan kirliliğin kombiye taşınması sonucunda, pompa ve eşanjör problemleri.
  • Kireç ve tıkanma nedeni ile eşanjörün istenilen sıcak suyu üretememesi.
  • Kirlilik nedeni ile, kombinin 1-2 dakika içinde yüksek dereceye ulaşıp kendini kapatması sonucu sirkülasyonun yapılamaması.
  • Sistemin çürümesi, yerden ısıtma borularında çatlakların oluşması.

Bu problem, yüksek enerji maliyeti, onarım masrafları ve yetersiz ısınma, sık oluşan kombi arızları, kombilerinizin kalorifer filtrelerinin çabuk ve sık kirlenmesi dolayısıyla kombi cihazının ısıtma suyunu tam olarak devir daim yapamamasına neden olur.

Kalorifer peteklerinde ısınmanızı sağlayan  temel etken cihazda ısınan suyun sirkülasyon hızıdır. Hızlı devir daim yapan kalorifer tesisatlarındaki petekler çabuk ısınır petek yüzeyi daha iyi derecede ısı yayar ve kombi yada kazan daha az yakıt yakar. 

Kombi petekleri belirli zamanlarda periyodik olarak temizlenmesi gereken ve ısıtma sisteminin en önemli parçalarından biridir. Ankara petek temizleme firmamız, uzman kadrosu ile modern ekipmanlar kullanarak petek temizliği hizmeti vermektedir. Ankara petek temizleme firması olarak en kaliteli hizmeti en uygun fiyatlar ile garantili olarak vermekteyiz.

Ankara’nın soğuk kış aylarında evlerinizi sıcak tutan kombi ve petek sistemleri, zamanla verimliliklerini kaybedebilir ve ısıtma sorunlarına yol açabilir. Bu sorunlarla başa çıkmak için güvenilir ve uzman bir petek temizleme hizmetine ihtiyacınız varsa, Ankara’nın önde gelen firması olarak sizin yanınızdayız.

Yerden ısıtma temizliği : Yerden ısıtma sistemleri tıpkı  kalorifer pekleri gibi temizlenmeli ve yerden ısıtma sisteminde kullanılan borularda tıkanıklık problemi ve  ısı verimsizliği sorunların  yaşanmaması ve yerden ısıtma sisteminin uzun  vadeli kullanılması amacı ile  yerden temizliğini  firmamız profesyonel ve garantili olarak yapmaktadır.

İyi bir petek be yerden ısıtma temizlik işlemi yaklaşık 2 -3 saat sürer. Bu süre içerisinde yapılan işlemler öncellikle tesisatın içerisi temiz su ile yıkanır. Bu yıkama işlemi makine yardımı ile yapılmaktadır. Yıkamanın ardından bu çamurlaşma ve tortuların tesisat borularının içinden tamamen atmak için kimyasal ve makine kullanılır.

Petek değişimi Yenimahalle  : Eski çürük, delik ve demode kalorifer peteklerinizi ve havlu radyatörlerinizi Şık, modern, estetik  görünümlü ve  tam 10 yıl garantili yeni nesil kalorifer petekleri ile anahtar teslimi yeniliyoruz.

Kalorifer ve kombi tesisatlarında arıza tespiti Yenimahalle

 Merkezi kalorifer ve kombi kullanılan ısıtma sistemlerinde  kurulum, montaj yada  bilinçsiz kullanım kaynaklı sorunlar  nedeni ile ısıma soruları yaşıyor ve  bu durumdan şikayet ediyor sorunuzun ısıtma sisteminizde nereden kaynaklandığını  merak ediyorsanız doğru  yerdesiniz  ısıtma sisteminizde bulunan sorunları termal kamera ile tek tek inceliyoruz. sorunun kaynak noktası tespit tespit ediyor ve kalıcı sağlam çözümler üretiyoruz.

Yenimahalle genelinde kalorifer ve yerden ısıtma temizliği işini özenle yapıyoruz.

Yenimahalle                   Yenimahalle                         Yenimahalle

Ahmettanerkışlalı Mahallesi Esentepe Mahallesi Memlik Mahallesi
Alacaatlı Mahallesi Fevziye Mahallesi Ostim Mahallesi
Anadolu Mahallesi Gayret Mahallesi Özevler Mahallesi
Aşağıyahyalar Mahallesi Gazi Mahallesi Pamuklar Mahallesi
Aşağıyurtçu Mahallesi Güventepe Mahallesi Ragıptüzün Mahallesi
Avcılar Mahallesi Işınlar Mahallesi Susuz Mahallesi
Ballıkuyumcu Mahallesi İlkyerleşim Mahallesi Şehitali Mahallesi
Batısitesi Mahallesi İnönü Mahallesi Tepealtı Mahallesi
Burç Mahallesi İvedik Mahallesi Uğurmumcu Mahallesi
Çamlıca Mahallesi İvedikOsb Ümit Mahallesi
Çarşı Mahallesi Kaletepe Mahallesi Varlık Mahallesi
Çayyolu Mahallesi Karacakaya Mahallesi Yakacık Mahallesi
Çiğdemtepe Mahallesi Kardelen Mahallesi Yaşamkent(Yenikent) Mahallesi
Demetevler Mahallesi Karşıyaka Mahallesi Yenibatı Mahallesi
Demetgül Mahallesi Kayalar Mahallesi Yeşilevler Mahallesi
Demetlale Mahallesi Kentkoop Mahallesi Yirmibeşmart(25Mart) Mahallesi
Dodurga Mahallesi Konutkent Mahallesi Yukarıyahyalar Mahallesi
Emniyet Mahallesi Koru Mahallesi Yukarıyurtçu Mahallesi
Ergazi Mahallesi Macun Mahallesi Yunusemre Mahallesi
Ergenekon Mahallesi Mehmetakifersoy Mahallesi Yuva Mahallesi

 

 

 

Call Now Button