GSM: 0536 859 85 05 Etlik / ANKARA

Pursaklar su kaçağı tespiti Pursaklar

Pursaklar su kaçağı tespiti hizmeti .Pursaklar kameralı su tesisatı kaçağı tespiti ve tamir işleri yapan firmamaız. Pursaklar, ın tüm mahallelerine su tesisat kaçağı  bulma için çalışıyor. Pursaklar ilçesinde  haftanın her günü su kaçağı tespiti ve onarımı  hizmeti vermekteyiz. Pursaklar ilçesinde yaşanan su kaçağı sorununa kısa zamanda  ve ucuz fiyatlara çözüm sağlıyoruz. Pursaklar, da su kaçağı tespitini kırmak kazma, yıkma işleri yapmadan ortaya çıkartıyoruz. 

Su kaçağı nasıl oluşur ?

Su kaçağı su tesisatındaki  bir çok nedenle oluşmuş olabileceği  gibi su tesisatı yada ısıtma tesisatı haricinde ev içindeki ve dışındaki  ısı farkının yüksek olması sonucunda yada su  ve zemin yalıtımı , seramik kaplamada yapılan  eğim hatası, üst kattaki evde gider tıkanması  gibi tesisat ile doğrudan alakasız sebeplerle oluşabilir .Su kaçağı meydana geliyor ise  su tesisatında  kaçak var demek için bir uzmanın incelemesi sonucunda net teşhis koymak uygundur.

Su kaçağı belirtileri: Su kaçağı meydan geldi ise belirtiler gösterir. su faturasındaki yükselme, su akıntısı ve su damlaması, küf kokusu ve duvarda kabarma ve dökülme ıslak ve sulu zeminler  ile alt veya yan komşunuzdan aldığınız evinizden su kaçırıyor tavanımız paslandı karardı döküldü  uyarıları.

Su tesisatı kaçak tespiti neden önemlidir ?

Su kaçağı için detaylı kontrol ve tespit işlemi mekanda en yakın net sonuca ulaşmak için yapılan analiz ve ölçümlerden  elde edilen değerlendirmelerin sonucunda sizlerin çok yararında sonuç elde etmenizi sağlar. Su tesisatında kaçak olup olmaması eğer kaçak  oluşmuş ise su kaçağının oluştuğu yerin ortaya çıkartılması su kaçağı yoksa problemin neden ileri geldiği anlaşılır. Tesisatta su kaçıran bölgenin en az hasarla tamiri yada su kaçağının garantili bulunması ve onarılmasına  için yapılması gerek incelemeler olmazsa olmazdır.

Su kaçağı  pissudan, soğuk su tesisatı, sıcak su tesisatı ve kalorifer tesisatı  inceleme sonunda kaçak bulunan bölge lokal olarak onarılır. Bu sayede az masraf ile kesin sonuç elde edilmiş olur.

Su kaçağı  bir tıkanıklık sonucunda meydana  geldi ise tıkanıklık açma işlemi ile hiç bir yere zarar vermeden  işin içinden tereyağından kıl  çeker gibi basit bir şekilde çıkılır.

Su kaçağı tespiti sonucunda su tesisatında kaçak yok ise gereksiz yapılacak harcamaları önlemek.

Su kaçağı tespiti sonucunda terleme (yoğuşma) sonucu çıkarsa tesisata zarar vermeden  yalıtım yapmak.

Su kaçağı tespitinde su kaçağı su armatürleri, musluklar, yada klozet bas ve sifon gibi yüzeyde montajlı aparatlardan kaynaklı ise noktasal olarak onarım yada değişim yapma imkanı sağlar. Su  kaçağını sonlandırılır.

Su kaçağı basit montaj hatalarından kaynaklı ise su kaçağı tespiti noktasal olarak yapılırsa arızanın  tamiri yapılabilir ve mini onarım uygulanır.
Su kaçağı , gider borulardaki çatlak ve eklerde varsa açıktaki gider borudaki su kaçağı poliüretan yapıştırıcı  ile sökmeden tamir edilir
Su  kaçağı demir su borularında  oluştu ise  sıva üstü su borusu yada dirsekler tamamen yada sağlam bölgeye kadar değişir.

Pursaklar ilçemizde su kaçağı sorununuz varda ve su kaçağının nedenini   ve yerini  bulamadanız  ve profesyonel tespit gerektiren bir iş   istiyorsanız  çözüm için  bizimle iletişime geçmeniz sizin bu problemden  en iyi şekilde kurtulmanıza   ve sonuç almanıza teknik ve teknolojik olarak yardımcı olacağız. Pursaklar da, Su kaçağının yerini bulmak ve onarımını yapmak  bizim işimiz.

Amacımız Pursaklar ,da oluşan su kaçaklarıma  doğru  yöntemler ve teknik  bakış açısı ile etkili sonuç elde etmek  su kaçağını ise kökünden çözmek.

Su kaçağı tespiti  nasıl yapılması gerekir ?

Sıcak ve soğuk su tesisatı yüksek çözünürlüklü termal kamera ile taranmalıdır, Tarama  yapılırken resimde bozulma varsa  dinleme işlemi ile yer sabitlenir  ve işaretlenir  su kaçağı bulunur.

Su kaçağı sızdırma ve damlatma şeklinde çok küçük çapta bir kaçaksa test pompası yardımı ile tesisata yüksek basınç verilir ve  su kaçağı  olan boru ortaya çıkar.

Pissu tesisatında yapılan  kaçak tespitinde ise yılan kamera boru içine giderilir ve  giderlerin içerden görüntüleme yapılırken sonrasında tekrar termal kamera i ile dışardan borular izlenir ve kaçak varsa bulunur.

Kalorifer ve kombi tesisatlarında ise termal kamera ile boru hatları ve radyatörler  yüksek ısıda incelenir ısı dağılımının  artığı ve yayıldığı bölgede odaklanır ve dinleme  yapılarak  kaçak noktası bulunur. Bu işlemler sırasında alt kattaki dairenin tavan ve duvar bölgelerinde incelenir.

Su kaçağı tespit edildikten sonra onarım ve değişim gerektiren  işler sırası ile yapılır.

Su kaçağı tespiti için hangi cihazları kullanıyoruz ?

Termal  kamera, akustik dinleme cihazı, pimaş boru görüntüleme kamerası, su tesisatı  test etmek için test pompası, nem ölçüm cihazı. basınç ölçümü için barometre ve el feneri ile su kaçağı tespiti işlemi yapıyoruz.

Su kaçağının görünen ve görünmeyen zararları nelerdir ?

Su kaçağının kullandığımız yapıya ve  sağlığımıza çok sayıda zararları vardır

Su kaçağı evde bulunan sabit ve metal eşyaları çürütür. 

Binada görülen  büyük su kaçakları binanızın zemininin  çökmesinde neden olur.

Elektrikli ev aletlerine giren sular cihazlarınızı kullanılmaz hale getirir.

Alçıpan ve ve bölme duvarlar ise su kaçağına  dayanıklı malzemeler değildir. Su kaçağı ile temas eden alçıpan dökülür ve dağılır.

Betona sürekli damlayan sular beton aksanda uzun zaman sonra betonda delinmeye neden olur.

Betonun ve demirin zarar gördüğü  binalar ise  yıkılmaya elverişli binalardır.

Yapıda bulan demirler oksitlenir zayıflama sonucu yıprandığı için çürümeye başlar.

Su kaçağının demirleri çürütmesini yapının ömrünü  azaltır.

Seramiklerin altında sızan sular yer ve duvar seramiklerinin kabarmasa neden olur.

Duvarlarda ve tavanda yeşil yosunlar olur. Sağlık açısında aşırı küf ve nem zararlıdır. Oksijen seviyesi aşağı düşer.

Duvarlarda nem ve rutubet oluşur. Böyle bir durumda rutubet ile oluşan gazın solunması sizi ve sevdiklerinizi olumsuz etkiler. İleriki süreçte solunum yolu rahatsızlıklarına sebep olabilir.

Oluşan rutubet sonucunda kötü ve sağlığa zararlı koku oluşur.

Zaman içerisinde duvarlar aşınmaya ve betonlar çatlamaya başlar.

Ahşap ve mobilya, kapı gibi yapı elemanları şişer ve bozulur. kullanılmaz hale gelir

Telafisi zor olan elektrik tesisatı kaçakları şase, yenileme, yangın, elektrik sistemine zarar verebilir ve bu zarar sonucunda bütün elektrik tesisatınız etkileyebilir..

Pursaklar su kaçağı tespiti işi faaliyet yürüten firmamız, Pursaklar ilçesinde su kaçağı  sorunu yaşayan ev, işyeri sakinleri ile apartman ve site yöneticilerin hizmet sağlıyoruz.

Ankara’nın Pursaklar ilçesindeki Abadan Mahallesi, Altınova Mahallesi, Ayyıldız Mahallesi, Fatih Mahallesi, Karaköy Mahallesi, Karşıyaka Mahallesi, Kösrelik kızığı Mahallesi, Merkez Mahallesi, Mimar Sinan Mahallesi, Peçenek Mahallesi, Pursaklar Saray Cumhuriyet Mahallesi, Pursaklar Saray Fatih Mahallesi, Pursaklar Saray Gümüş oluk Mahallesi, Pursaklar Saray Osmangazi Mahallesi, Sirkeli Yeşilova Mahallesi, Sirkeli Yeşilyurt Mahallesi, Tevfik İleri Mahallesi, Yeni Karaköy Mahallesi, Yıldırım Beyazıt Mahallesi, Yunus Emre Mahallesi, Yuva Mahallesi ve Pursaklar ilçesinde tüm bölgelerde  su kaçağı tespiti hizmetlerini firmamız gün boyunca özenle veriyoruz.

 Su kaçağı bulma için  basit  neler yapılır ? 

Alt kata su damlıyorsa daire giriş vanasını kapatınız.

Vana ,muslukları, bağlantı hortumları kontrol ediniz.

Alt katta su damlayan bölgeyi çizin ve genişleme olacakmı  takip edin

Suyun aktığı yada çıktığı bölgeyi  takip edin, Banyo, tuvalet, koridor, mutfak hangi bölümde fazla yoğunluk olduğunu gözlemleyin.

Klozetinizi kullanmadığınız halde içinde su kaçırabilir. kuru bir peçete kullanarak kontrol ediniz.

Alaturka tuvalette kullandığınız sifon bozulmuş ve sızıntı yapabilir hortumu sökün ve kaçırma varmı bakın.

Su arıtma cihazı arızalı ise cihaz kaçak yapar. Atık su hortumunu çıkartıp bakın musluk kapalı iken hortumdan su geliyorsa su kaçağı var demektir.

Çamaşır ve  bulaşık makinası  giriş ve çıkış hortumlarını  kontrol ediniz hortum delinmiş ve çatlamış olabileceği gibi contalar eskimiş ve kaçak yapmış olabilir.

Tesisatta  değişiklik yada montaj yapıldı ise  o bölgeyi  inceleyin.

Gider borularının  tıkalı olup olmadığını kontrol ediniz .Gider tıkalı ise  taşma ve su kaçağı yapar.

Su kaçağı salon ve odalarda ise radyatörlerin giriş ve çıkışları ile  hava alma parçalarını  kontrol edin.

Banyodaki  kombi tahliye vanasını kontrol ediniz, su kaçırıyor mu ?

  su akıntı şekline göre tahmin edilebilir. Mesela aniden başlayıp sürekli bir şekilde akan bir su kaçağı varsa, temiz su borusu patlamış olması ihtimali çok yüksektir. Eğer yavaş yavaş kabarmaya başlamış ve gittikçe kabaran bölge artarak genişliyorsa, uzun zaman geçmesine rağmen damlamıyor ise pis su kaçağı veya derz aralarından su kaçağı olma ihtimali yüksektir.

Call Now Button