GSM: 0536 859 85 05 Etlik / ANKARA

Neden Termostatik Radyatör Vanası kullanmalıyız ?

Kalorifer  tesisatındaki peteklere taktıracağınız termostatik radyatör vanası ile bir çok avantaj ve konfor  ayrıca ekonomik  fayda elde  edebilirsiniz.

Kalorifer  peteğini  ve odayı  dengeli  ısıtır.

Isınma  ihtiyaçlarınızı karşılamanıza yardımcı olur.

Peteklere takılan termostatik radyatör  vanası le oda sıcaklığını  hassas terermostat  sayesinde dış etkenlerdeki ısı değişimlerine rağmen sabit tutar.

Aynı evde ayrı  odaları ayrı  sıcaklıklara ayarlama imkanı verir. Salon 20-22°C, yatak odası 16-18°C gibi farklı şekilde sıcaklıklara ayarlanabilir.

Ani ısı değişimlerinden olumsuz  etkilenmenizi engelleri  üşüme ve terleme gibi ısı sorunlarını  çözer.

Isınan odada  radyatöre  ısı girişini  keser ve  enerji tasarrufu sağlar.

Termostatik Radyatör vanası sayesinde %35’a kadar yakıt tasarrufu sayesinde ekonomiktir ve ısıtma cihazın yıpranma olasılığı düşecek; verimi yüksek, ömrü uzun olacaktır.

Isınma sistemi otomatik ısı ayarlandığı için dengeli ısınma, dengeli yıpranma ve konfor seviyesinin üst sıralara çıktığı lüks ısınma koşulları elde etmiş olacaksınız.

Termostatik radyatör vanasının çalışması için ekstra enerjiye gerek duyulmaz, işletme  maliyeti yoktur. Sağladığı yakıt tasarrufu sayesinde kendisinin yatırım maliyetini amorti eder.

Termostatik Radyatör vanası kullanımında  neler dikkat etmeliyiz.

Termostatik vana kullanılan  kalorifer tesisatında  her yıl  petek temizliği yapılmalı ve  filtre temizliği yapılması performans artışı sağlar ve olası arızaları engeller.

Vanayı kullanırken başlık üzerindeki işaretleri, ısı gereksinimlerinizi dikkate alarak kullanınız.

Kombi sıcaklığının termostatta belirlenen sıcaklıktan daha yüksek olmasını sağlayınız, aksi taktirde sirkülasyon pompası devrede olduğu durumda vanadan akış sesi duyulur.

Belli aralıklarla başlığı (0) konumuna alıp radyatör bağlantısını kontrol ediniz.

Yaz aylarında başlık “maksimum” konumuna getirilmelidir.

Kış aylarında (*) bu konuma getirilmelidir.

(0) konumu kesinlikle kapalı konum değildir.

Daire girişlerinde tesisatı temiz tutmak üzere filtre kullanılmalı ve termostatik vananın düzenli çalışması için tesisatın yıllık bakımı ve temizliği yapılmalıdır.

Temizliğine dikkat edilmeli ve vana parçalarının korozyon ve paslanma gibi işlevini bozabilecek kimyasal maddeler ile temizliği yapılmamalıdır.

Başlığın üzerine herhangi bir şey asmayınız.

Termostatik vananın sessiz çalışmasını sağlamak ve dengesiz akışı engellemek için kat girişlerinde basınç dengeleme valfleri kullanılmalıdır.

– Radyatör gereksiz yere fazla ısınmayacağı için perde ve duvarlarda islenme en aza inmiş olacaktır.

Termostaik Radyatör vanası neden bozulur.

Termostaik vana   çeşitli nedenlerden bozulur  ve arıza yapar  arıza ve bozulması durumunda ise  radyatöre  ısı girişini keser petek ısınmaz veya  devamlı açık kalır kapanmaz ve petekler sürekli ısınır ve   sistemden  fazla  enerji çeker ve harcar ayrıca kalorifer tesisatında dengesiz  ısınmaya neden olur.

Call Now Button