GSM: 0536 859 85 05 Etlik / ANKARA

Musluktan su neden az akar ?

Musluktan suyun az akması su tesisatında ana vananın kısılması yada ara kesme valflerinin  kapalı olması  nedeni çoğunlukla  az miktarda akar.

Canalar ve  ara kesme  valfi açık olduğu  halde su az akıyorsa musluk filtresini açın  ve temizleyin  buna  rağmen su   basıncı düşük ise musluğu değiştirmek  gerekir.

Suyun musluktan azması plastik borularda  kaynak daralması veya demir borulardaki paslanma nedeni ile de yaşanırken  diğer  bir etkende sıcak su ve soğuk suda  bulunan filtrenin tıkanması ile  oluşur.

Suyun çeşmeden  az akması genellikle sıcak su tesisatında yaşanır  soğuk su tesisatında  ise fazla yaşanan bir durum değildir.

Suyun az akması bina  ana su girişinde su basıncının  düşmesi ile de alakalı olabilir  bu sorun sadece sizde değil komşularınızda da vardır. Geçici bakım ve onarım işlemi  bittikten sonra  yaklaşık basın tekrar uygulanır  telaş yapmanıza  gerek yok.

Musluktan su neden akmaz

Belediye ekipleri bölgeden  su şebekesinde bakım, onarım , yenileme  acil  arıza giderme hizmet i sağlıyor olabilir.  Bu neden ile musluklarda  su akmaz.

Binada hidrofor,  ve  pompa sistemi var ise hidrofor   kaynaklı sorun yaşıyor olabilir siniz.

Musluktan neden su gelmez

Tek musluktan   su akmıyorsa sorun  musluk ve flec hortumun tıkanması sonucudur  Eğer  tüm musluklarda su akmıyorsa su vanası kapalı yada su sayacı vanası kapalı kalmış olabilir. Vanaları açın ama sorun devam ediyor ise vanalarda biri bozuk  olabilir ayrıca su sayacından  önce yada sonra filtre varsa  filtre tıkanmış olabilir çoğunlukla su filtresi  tıkanıklığı 6 ay ve daha uzun süre  kullanılmayan  evlerde orta çıkar.

Su sayacında çekvalf var  ve bozuldu ise su sayacı su akışına  izin vermez su sayacının değişmesi  ile sorun çözülecektir.

Call Now Button