GSM: 0536 859 85 05 Etlik / ANKARA

Musluk neden damlar ?

Musluk neden  su damlatır yada musluk neden su kaçırır? çeşme  neden damlar,  sorusunu cevaplamaya  çalışacağız. 

Aç kapa  musluk neden damlar.

Aç kapa  musluk kartuş bozulması nedeni ile  su damlatır yada ucundaki filtre pislik ile doldu ise  su damlatır.

Su damlatan musluk için ne  yapmayız ?

Filtreyi sökün ve temizleyin yada değiştirin su damlatması  genellikle  kesilir damlatma   kesilmez ise  kartuşu söküp  değiştirmek yada  aç  kapa  musluğu değiştirmek gerekir.

Banyo yada lavabodaki  su damlatan musluk filtresini  siz temizleyebilir yada değiştirebilirsiniz ama  kartuş ve musluk değiştirme işini  bir su tesisatçısına yaptırmak en doğru iştir.

Musluk neden su  su kaçırıyor ?

Contalı musluk salmastra veya contanın aşınmasından  ayrıca musluk yatağının deforme olması nedeni ile su kaçırır.  musluğunuz  çok eski ise  mutlaka  değiştirin ama yeni ise  conta ve salmastra değişimi ile  kaçırmayı önleyebilir siniz.  

Musluk  neden  su akıtır ?

Lavabolarda ve  banyoda  kullandığımız  lavaboya monte edilen  musluk acemi  şahısların musluk takma işleminden kaynaklanır musluk hortum , conta , vida ve somun gibi  bileşenleri gerektiği  takmadığı veya  gevşek bıraktığı için musluk  su akıttığı gibi musluk takarken  keten ve  teflon bant  kullanmamak ile muslukları kasıntı takmak musluk montajından sonra  su akıtma hadisesi meydana gelir. 

Musluk  neden alta su kaçırıyor ?

Lavaboya sabit aç kapa yada  çevirmeli musluk montaj sırasında  alt O ring contasının  kayması veya lavabo deliğinin küçük gelmesi nedeni ile  su kaçırır. Ankastre olarak adlandırılan  bu musluk takılır iken  bir kişi musluğu  sabit tutmalı bir kişi ise hortumları ve alt somunlarını  sıkmalı  boru lokma  anahtarı ile sıkmalıdır.  İşlem olarak su açık ve kapalı olacak şekilde kontrol edilir su yaptığınız işten emi iseniz  musluk alta su kaçırmayacaktır.  Musluk  ve mermer arasında su kaçırıp kaçırmadığını anlamak için musluk dibine su dökün ve  alta sızdırıp sızdırmadığını  kontrol edin   işlem tamamdır. 

Musluk sökme, takma , değiştirme işi  hafife alınacak ve basit bir iş değildir  elinizdeki imkanlar ve sahip olduğunuz amatör  aletler  ve iş bilginizin olmaması  ürüne zarar vermenize yada  musluk takacağınız   lavaboya , dolaba  ve alana hasar vermeye neden olur sorun yaşanmaması için sizlere  tavsiyemiz kaliteli musluk alın ve kaliteli bir  su tesisatçısına  musluk  montajı yaptırın  gözünüz arkada kalmasın.

Call Now Button