GSM: 0536 859 85 05 Etlik / ANKARA

Mamak su kaçağı tespiti Mamak

Mamak içesinde  su kaçağı tespiti firmasıyız Mamak ilçesinde su kaçağı tespiti ve tamiri işi yapıyoruz Mamak ilçesinde elemanlarımız su kaçağı tespitini  termal kamera ile kırmadan buluyor. Mamak ilçesinde oluşan su kaçaklarına servis araçlarımız en kısa sürede müdahale ediyor. Mamak ilçesi genelinde tüm yerleşim alanlarında su kaçağı tespiti  işi yapıyoruz. Mamak genelinde noktasal su kaçağı bulma hizmetlerimiz haftada yedi gün boyunca yapılmaktadır. Mamak, ta temiz su ve pissu kaçaklarında gelişmiş teknoloji ile ve tecrübemizle sizleri gereksiz masraflardan kurtarıyoruz. Mamak, ta su kaçağı bulma ve onarım hizmetini ekonomik fiyat ile veriyoruz.

Su kaçağı tespiti neden önemli bir iştir.

Su kaçağı bir çok nedene bağlı olarak ortaya çıkan sonuçtur. Su kaçağı ile ilgili verileri tek tek incelemek Su tesisatı, pissu  tesisatı, kombi ve ısıtma tesisatı, sıcak su tesisatı tamamen incelenir ve su kaçağı varsa sadece kaçak yapan boru onarılır diğer tesisat ve başka bölgelere hasar vermeden işlem küçük çapta çözülür. Eğer Su kaçağı su tesisatı ve ısıtma tesisatından kaynaklı değilse yalıtım, derz terleme, gibi sorunlarda  boşu boşuna hiç bir yerde onarım yapılması  gerekmez. Su kaçağı sizin evinizden kaynaklı olmayabilir. Üst yada yan komşudan sızan  sulardan meydana gelebilir. Su kaçağı tespitinin amacı su kaçağının kaynağını bulmaktır.

Öncelikle  su tesisatı kaçağı su  kaçağı nedir ve nasıl meydana gelir ?

Su tesisatı su kaçağı: Suyun tesisat borularında dışarı akması yada sızması diyebiliriz. Fakat su kaçağının nedenleri çok fazladır .Su kaçağını etkileyen faktörlerde unutmadan galiba katmak tespiti yaparken  olumsuz etkenleri ve faktörleri dikkate almak gözden kaçırmamak gerekir.

Su kaçağı tespiti;  Bu iki teknik terim günümüzde birbirine karışmış ve iç içe geçmiştir. Su kaçağı ile su   tesisatı kaçağı ayrı olarak düşünmeli ve anlaşılmalıdır. su  kaçakları birbirinden ayrı ve tamamen  farklı  olaylardır. örneklerle sizlere anlatmaya çalışalım.

Evi hortumla yıkadınız ise alt kata mutlaka damlatır yada şakır şakır su akar.

Terasa ve balkona  kar veya yağmur yağdı ve beton eğiminden dolayı mutfaktan  alt kata su damlatmaya başladı. 

Pencere ve kapı kenarlarından içeri su girmesi yada terlemeden dolayı içerdeki camlardan akan suyun duvarları kabartması.

Havalandırma boşluğundan  yada çatıdan  ev su sızması dış etkenlere ve insan faktörüne bağlı su kaçağıdır.

Aradaki farkların bulunması ve analiz edilmesi  ise tam bir ustalık ve akıl ,zeka ,beceri işidir.

Su kaçağı nasıl  tespit edilmelidir ?

Su kaçağı tespiti yapmak için üç adet  cihaz kesinlikle gereklidir. Yüksek çözünürlüklü termal kamera, akustik dinleme cihazı ve gider borularının içi görüntüleme kamerası  ile yardımcı aletler kullanılmalı Ustalar bu işte oldukça tecrübeli  ve cihazlardaki verileri analiz ederek su kaçağı oluşturacak etkenleri ve  dış faktörleri  birleştirmeli bunların toplamından net bir sonuçla su kaçağı bulmalı  yerini işaretlemeli ve onarımını en sağlam şekilde yapılmalıdır.

Sıcak su ve soğuk su  tesisatında ve borularda su kaçağı tespiti nasıl yapılır ?

Baro metre ile tesisatı su kaçağının ölçümü yapılması 

Su basıncı düşüyorsa sıcak suyun devre  dışı bırakılması ile soğuk  ve sıcak su tesisatının ayrı ayrı kontrol edilmesi.

Su tesisatındaki kaçak çok küçük ise su tesisatına test pompası ile basınç verilmeli sıcak ve soğuk su tesisatı termal kamera ile görüntülenmeli, akustik ses dinelesi yapılarak kaçak  bölgesi saptanması  yapılarak  kaçak bölgesi belirlenir. Devamında ise su kaçağı  için hassas dinleme ve termal görüntüler  eşiğinde  en yakın nokta tespitine odak sağlanır ve nokta atışı su kaçağı tespiti yapılır.

Su kaçağı tespiti plastik boru ile yapılmış  su tesisatlarında prosfeyonel ustalar uygulama teknikleri ve kullanılan teknolojik cihazlar ile bulunmalıdır. Plastik boru ile döşenen su tesisatlarındaki su kaçaklar genellikle  küçük çaptaki sızıntı şeklindedir ve  bu tip kaçağı ustaları dahi tespit işleminde oldukça zorluk yaşatmaktadır.

Pis su kaçak tespiti  nasıl yapılmadır ?

Ustaların en çok zorlandığı ve  en zor bulunan su kaçağı türüdür. Plastik gider borularda yaşanan su kaçağı pissuda basın olmadığı ve tesisata basınç uygulanmadığı  için oldukça zor tespit edilir.

Giderlere  döşenen plastik gider borularında çıkma ve kırılma ,yarılma ve çatlaklar ise yine kamera ile boru içi görüntüleme usulüne göre yapılır.

Ustaların en çok kullandığı  pissu kaçak tespiti boru içi görüntüleme ile yapılan kameralı pissu kaçağı tespiti  yöntemidir .Banyo gider borularındaki gider borularında olan kaçak tespiti boru içi görüntü alan kameralarla görüntü alma    yöntemi ile  bulunur.

Tuvalette .banyoda, mutfakta yaşanan pissu kaçakları ise genellikle gider tıkanması  nedeni ile oluşan  su kaçağıdır. Yılan kamera ile tıkanıklık kaynaklı pimaş boru kaçaklarını tespit etmekte sonuç % 100 nokta atışı  isabetlidir.

Pissu borularındaki kaçaklar, gider boruları zemine ne kadar yakın döşendi ise su kaçağını termal kamera ile de tespit etme imkanı sağlar.

Duvar içinden dikey geçen Plastik gider  borularda oluşan su kaçağı ise  ısı farkı ilkesi kullanılarak termal kamera sistemi  görüntülenir su kaçağı  bulunur

Kalorifer ve kombi tesisatlarında  su kaçağı tespiti Mamak

Kombi tesisatında su kaçağı tespiti yapmadan önce kombiye soğuk su giriş vanasını mutlaka kapatınız

Kombi tesisatına  2. bar basılır ve  yüksek dercede kalorifer tesisatı ısıtılır. Bu yöntemle  ısınan boru genleşecek ve kaçak varsa daha çabuk netice alınacaktır.15 dakika beklenir ve bar saati göstergesi düşmeye başlarsa termal kamera ile kaçak tespitne başlanır. Kalorifer  boruları  termal kamera ile net olarak görünür. Kamerda  boru etrafında ısı dağılıyorsa ve resimde boru şekli bozuluyorsa  su kaçağı  bulunmuş demektir.

Merkezi sistem kalorifer tesisatlarında su kaçağı tespiti  Mamak

Merkezi sistem kalorifer tesisatında su kaçakları  çok az rastlanan arıza türüdür. Merkezi sistem ile ısınan tesisatlar uzman mekanik tesisatçılar tarafından  yapılır ve atıza oranı oldukça düşüktür 

Merkezi sistem kalorifer tesisatında su kaçağı tespiti  kazan dairesinde bulunan  barometreden anlaşılır. Barometre düşüyorsa ve ısıtma suyu kaybı var demektir. Merkezi kalorifer sistemlerinde  genellikle  yatay  dağıtım yapılan yer altındaki borularda  su kaçağı yaşanır, Teknik ekibimiz  kazan dairesinden başlayarak kalorifer ana  hat gidiş ve dönüş borularını kamera ile görüntüleme  yöntemi ve derinlik seviyesi yüksek  dinleme cihazları ile dinleme yaparak gerekirse bütün bina ısıtma  tesisatı komple  taranarak su kaçağı tespiti ve patlak boru bulma işlemi yapılır.

Mamak ilçesinde su kaçağı tespiti termal kamera  ve diğer cihazlarla onarımı ile su tesisatı patlak boru bulma işleri  itina ile yapılmalıdır.

Mamak ilçemizde konutunuz  alt kata su damlatıyorsa, evinizde parkeler bombe yaptıysa ıslak zeminlerde su çıkıyorsa, evde ağır nem kokusu hissediyorsanız .kemaralı su kaçağı tespiti yaptırmak eviniz için kaçınılmaz hale gelmiştir.

Mamak ilçesinde  binalarda, evlerde işyerinde, mutfakta, banyoda,  tuvalette, yaşanan  su kaçağı sorunlarının kaçağının  bulunması, su kaçağının tamiri yapılması yada komple değiştirilmesi. İptal edilmesi ve yeni  hat döşemesi işleri firmamız tarafından itina ile ve garantili olarak yapılır.

Mamak

Mamak

Mamak

Abidinpaşa Mah. Akdere Mahallesi Akşemsettin Mahallesi
Altıağaç Mahallesi Altınevler Mahallesi Anayurt Mahallesi
Araplar Mahallesi Aşık Veysel Mah. Bahçeleriçi Mahallesi
Bahçelerüstü Mah. Balkiraz Mahallesi Başak Mahallesi
Bayındır Mahallesi Boğaziçi Mahallesi Bostancık Mahallesi
Cengizhan Mah. Çağlayan Mahallesi Çiğiltepe Mahallesi
Demirlibahçe Mah. Derbent Mahallesi Dostlar Mahallesi
Durali Alıç Mahallesi Dutluk Mahallesi Ege Mahallesi
Ekin Mahallesi Fahri Korutürk Mah. General Zeki Doğan Mah.
Gökçeyurt Mahallesi Gülseren Mahallesi Gülveren Mahallesi
Harman Mahallesi Hürel Mahallesi Hüseyingazi Mahallesi
Karaağaç Mahallesi Karşıyaka Mahallesi Kartaltepe Mahallesi
Kayaş Mahallesi Kazım Orbay Mah. Kıbrıs Mahallesi
Kızılca Mahallesi Köstence Mahallesi Kusunlar Mahallesi
Kutlu Mahallesi Kutludüğün Mah. Küçük Kayaş Mahallesi
Lalahan Mahallesi Mehtap Mahallesi Misket Mahallesi
Mutlu Mahallesi Ortaköy Mahallesi Peyami Sefa Mahallesi
Ptt Evleri Mahallesi Saimekadın Mah. Şafaktepe Mahallesi
Şahap Gürler Mah. Şahintepe Maha. Şehit Cengiz Topel Mah.
Şirintepe Mahallesi Tepecik Mahallesi Tuzluçayır Mahallesi
Türközü Mahallesi Üreğil Mahallesi Yeni Bayındır Mahallesi
Yeşilbayır Mah. Yukarı İmrohor Mah. Mamak çarşı

Mamak Zirve kent. Mamak Bahçeleriçi Toki. Mamak Altıağaç toki Mamak Kayaş Toki, Mamak altı ağaç toki, Zerdalitepe toki’de su kaçağı tespiti yağıyoruz

Call Now Button