GSM: 0536 859 85 05 Etlik / ANKARA

Mamak Petek Temizleme Mamak

Mamak petek temizleme firmamız Mamak ilçesinde petek temizliği hizmeti veriyor. Mamak ilçesinde petek temizliği işinde kaliteli ve güvenilir hizmet arıyorsanız bizi  her zaman arayabilirsiniz.

Günümüzde petek temizliği ihtiyaçlarınızın Mamak ilçesinde eksiksiz ve güvenilir şekilde karşılamak için profesyonel petek temizleme çalışması yapan firmamız .Kalorifer ve kombi tesisatı alanında uzman ve deneyimli personeller ile ileri sevide üretilen cihazlarla donanımlı olarak  kalorifer  tesisatınızı ve peteklerinizi sökmeden ,ortamı pisletmeden ve kirletmeden kalorifer peteklerine ve ısıtma tesisatınıza zarar vermeden  Peteklerinizin temizliğini uzun yılların tecrübesi  ile yapıyoruz.ve mükemmel ısınma performansı yaşamanız için  çalışıyoruz.

Yerden ısıtma temizliği : Yerden ısıtma sistemleri tıpkı  kalorifer pekleri gibi temizlenmeli ve yerden ısıtma sisteminde kullanılan borularda tıkanıklık problemi ve  ısı verimsizliği sorunların  yaşanmaması ve yerden ısıtma sisteminin uzun  vadeli kullanılması amacı ile  yerden temizliğini  firmamız profesyonel ve garantili olarak yapmaktadır.

Rothenberger ropuls  Kalorifer petek temizleme  makinası  ve termal kamera kullanmamız ile Petek temizliği sektöründe rakiplerimize fark atıyoruz. Tüketicilere ise kaliteli ve garantili petek temizleme hizmeti sağlıyoruz ve peteklerinizin ısı performansını hissedilir  derecede arttırıyoruz.

Mamak kalorifer  petek temizleme. Kullanım yılına, kullanılan suyun özelliklerine, ısı ve oksijene bağlı olarak, kapalı devre ısıtma sistemleri içerisinde kireç, kışır, tortu ve çamurlaşma olur, özellikle çamurlaşma yerden ısıtma sistemlerinde daha yoğun olarak görülür . Peteklerin dibinde yoğunlaşan bu  çamur tabakası ısıtma suyu sirkülasyonunda devir kaybına ve peteklerin yüzeyinde  ısı farkına neden ulur. peteklerin üstü ılık altı ise soğuk haldedir.

  • Isı transferinin tam olarak yapılamaması.
  • Kalorifer peteklerinde ısının homojen dağılamaması, özellikle petek diplerinde oluşan tortulaşma nedeni ile alt tarafların ısınmamasi, hatta bazı peteklerin hiç ısınmaması.
  • Yerden ısıtma sistemlerinde çamurlaşma ve tortulaşma nedeni ile, tıkalı boruların geçtiği alanlarda ısınmama sorunları.
  • Tesisat ve peteklerde oluşan kirliliğin kombiye taşınması sonucunda, pompa ve eşanjör problemleri.
  • Kireç ve tıkanma nedeni ile eşanjörün istenilen sıcak suyu üretememesi.
  • Kirlilik nedeni ile, kombinin 1-2 dakika içinde yüksek dereceye ulaşıp kendini kapatması sonucu sirkülasyonun yapılamaması.
  • Sistemin çürümesi, yerden ısıtma borularında çatlakların oluşması.

Bu olumsuzlaklar, yüksek enerji maliyeti, onarım masrafları ve yetersiz ısınma, sık oluşan kombi arızları, kombilerinizin alorifer filtrelerinin çabuk ve sık kirlenmesi dolayısıyla kombi cihazının ısıtma suyunu tam olarak devir daim yapamamasına neden olur.

Bu şikayetler başınıza geldiğinde ilk aradığınız, kombinizin ve kalorifer kazanınızın yetili servisidir. Servis gerekn teşhisi koyduktan sonra, ısıtma tesisatınızın bell işlemlerden geçmesi gerektiği söylenir. Eğer kalorifer tesisatınızda eskisi gibi konforlu derecede ısınmak istiyorsanız kalorifer tesisatınızın temizliği işlemi yegane yapılacak işlemdir. Rem-ar ailesi olarak uzun yıllara dayanan tecrübelerimiz, kalifiye eleman kadromuz, avrupa bilim adamlarının yıllarca birim ve donanım ile  tasarlanmış son teknoloji sistemi cihazları ve hızlı servis araçlarımızla, ısınma sorununuzu ortadan kaldıracak kalorifer tesisatı temizliğinizi gerçekleştiriyoruz.

Kalorifer tesisatınızın temizliğindeki öncelili gayemiz ısıtma cihazınızın oluşturduğu ısıl enerjiyi ısı kaybı olmadan ısınma sisteminize sağlıklı bir şekilde kalorifer peteklerine transfer etmektir. Kalorifer temizliğinizi yaparken ikincil amacımız kalorifer sisteminizin kullanım ömrünü uzatmak ve bakım-onarım maliyetlerini en düşük seviyeye indirmektir. Amaçlarımızdan birisi ise sistemin içerisine birikmiş olan biyofilm tabaksını ve sistemin oluşturduğu kimyasal çökeltileri kalorifer tesisatınıza ve ısıtma cihazınıza hiç bir zarar vermeden ısıtma sisteminizde ek parça öküp takmadan, işlemin gerçekleştirildiği ortmı kirletmeden ve buna bağlı olarak size zahmet vermeden, son olarakta kalorifer sisteminizi güvenli olarak hvalarını alıp radyatörlerinize vanalardan regilaj ayarı yaparak ısıtma sisteminizi size konforlu bir şekilde performans verecek bir sistemi size teslim etmektir. 

Çözüm: Sizler firmamıza müracaat edip iletişime geçtikten sonra bizler sizlerin değerli zamanınızı almadan modern ve hızlı araçlarımız ile evinize en kısa sürede ulaşırız. Sizden şikayetlerinizi alarak ve yetkili servisin sizlere gösterdiği yolu dinleyerek ısınma problemerinizi teşhis ederiz. Kalorifer sisteminizin temizlenmesi işlemine başlamadan önce sisteminizi çalıştırarak son bir kez deneriz. Gerekli kanaatlere vardıktan sonra kalorifer tesisatınız içinde bulunan ısıtma suyunu sistemden tahliye ederiz. Avrupada yıllarca denenmiş ve uzun zamanlara dayanan  tecrübe sayesinde ortaya koyulmuş ”Flashing” yöntemini ”Flashing Cihazı” ile uygulamaya geçeriz. Bu yöntem kalorifer tesisatınızı oluşturan PPRC, PEX, Bakır Boru, Demir Boru çeşitlerine döküm, panel, alüminyum radyatörlerine boru ve ek parçalarına kollektörlerine, radyatör vanalarına hiç bir zarar vermeden ve asidik etki bırakmadan ekolojik ve ekonomik olarak, hava-su ve kimyasalı kalorifer tesisatınıza basınçlı bir şekilde değişken ve titreşimli seçenekleri ile bu maddelerin kalorifer tesistanın içinde sirkülasyonun sağlanması ve tahliye edilmesidir. Bu yöntemden önce hiçbir radyatör yerinden sökülmez ve etrafa kirli ve pis sular dağılmaz. Bu sayede evinizdeki eşyalarınızı yerinden oynatmanıza, halı ve kilimlerinizi kaldırmanıza gerek yoktur.

Öncelikle cihazımız kombinizin en yakın noktasına kurularak eletrik enerjisinin temini sağlanır. Kombi cihazınıza en yakın temiz su çıkışı noktasından cihazımıza temiz su temin edilir. Makinamızın kimyasal haznesine kimyasal bağlanır. Cihazın çıkış hortumu kombi cihazının çıkış borusuna bağlanır. Cihaz, kendi ürettiği hava ile su-kimyasal karışımına direkt basın uygulayarak sisteminiz içerisinde oluşan partikülleri direkt olarak sisteminizden kimyasal ve su ile birlikte tahliye eder. Tahliye esnasında evinizin pislenmesinin önüne geçmek için tahliye vanasına özel bir aparat ile şeffaf hortum monte edilir. Hortumun çıkış noktası, herhangi bir atık su giderinin içerisine yerleştirilir bu sayede hem sistemden hem de kalorifer tesisatınızdan çıkan atıkları çıplak gözle görebilirsiniz. Bu sayede banyonuz yada mutfağınız kirlenmemiş olur. Kısacası bu sistem Dünya’da en teknolojik, ekolojik, ekonomik, güvenilir, hızlı ve pratik sistemdir.

Sonuç: Sistemin İlk günkü çalışma performansına ulaşır, sistemin çalışma ömrü uzar ve yakıt tasarrufu sağlanır. Isınma kalitenizi arttırarak size enerjiyi verili kullanmanızı ve yaktığınız kadar ısınmanızı sağlar.

Mamak Mamak Mamak
Abidinpaşa Mah. Akdere Mahallesi Akşemsettin Mahallesi
Altıağaç Mahallesi Altınevler Mahallesi Anayurt Mahallesi
Araplar Mahallesi Aşık Veysel Mah. Bahçeleriçi Mahallesi
Bahçelerüstü Mah. Balkiraz Mahallesi Başak Mahallesi
Bayındır Mahallesi Boğaziçi Mahallesi Bostancık Mahallesi
Cengizhan Mah. Çağlayan Mahallesi Çiğiltepe Mahallesi
Demirlibahçe Mah. Derbent Mahallesi Dostlar Mahallesi
Durali Alıç Mahallesi Dutluk Mahallesi Ege Mahallesi
Ekin Mahallesi Fahri Korutürk Mah. General Zeki Doğan Mah.
Gökçeyurt Mahallesi Gülseren Mahallesi Gülveren Mahallesi
Harman Mahallesi Hürel Mahallesi Hüseyingazi Mahallesi
Karaağaç Mahallesi Karşıyaka Mahallesi Kartaltepe Mahallesi
Kayaş Mahallesi Kazım Orbay Mah. Kıbrıs Mahallesi
Kızılca Mahallesi Köstence Mahallesi Kusunlar Mahallesi
Kutlu Mahallesi Kutludüğün Mah. Küçük Kayaş Mahallesi
Lalahan Mahallesi Mehtap Mahallesi Misket Mahallesi
Mutlu Mahallesi Ortaköy Mahallesi Peyami Sefa Mahallesi
Ptt Evleri Mahallesi Saimekadın Mah. Şafaktepe Mahallesi
Şahap Gürler Mah. Şahintepe Maha. Şehit Cengiz Topel Mah.
Şirintepe Mahallesi Tepecik Mahallesi Tuzluçayır Mahallesi
Türközü Mahallesi Üreğil Mahallesi Yeni Bayındır Mahallesi
Yeşilbayır Mah. Yukarı İmrohor Mah.  

Amacımız ,Mamak ilçesinde  kalorifer petek temizliği ile yerden ısıtma temizleme hizmetinde  doğru uygulamalar ve teknik bakış açısı  ile tecrübe eşliğinde ileri teknoloji sayesinde konforlu ve ekonomik ısınmayı tüketicilere ulaştırmak ve ısıtma sistemi sorunlarına kalıcı ve köklü çözümleri geliştirmek kendimize özel yöntemler ile  uygulamaktır

 

 

 

Call Now Button