GSM: 0536 859 85 05 Etlik / ANKARA

Lavabo neden tıkanır ? Tıkanmış lavabo nasıl açılır ?

Lavabo tıkanması eğer mutfak gideri söz konusu ise büyük çoğunlukla meydana gelen bu olay çay çöplerinden, ya da yemek artıklarından meydana gelir ve zamanla gider borusunda birikerek tıkanıklığa sebep olur.

Banyo lavabolarında ise tıkanmanın en büyük sebebi saç kıllarıdır. Özellikle yumak halinde atılan saç kılları gider yollarına tutunarak gideri tıkar ve sabun, sakal, insan atıkları gibi diğer atıkların da toplanmasına sebep olur.

Mutfak lavabosunun kullanımı genelde bayanlar tarafından olduğu için tıkanıklığın başlıca sebebi de dikkatsizce kullanımlarıdır. Bazı durumlarda mutfak borusunun eğimsiz olması tıkanmanın daha çok ve çabuk oluşmasını sağlar. Mutfak borusu ana boruya ne kadar uzaksa tıkanma riski o kadar fazladır. Mutfak lavabosunda ıspanak yıkamak, çamurlu sebzeleri temizlemek ve evye içinde salata yapmak kesilen domates soğan parçalarını gidere kaçırmak giderin çok çabuk tıkanmasına sebep olur. Yemek artıkları ve yağlar gidere döküldüğünde yağ tamamen akıp gitmez borunun dibine birikerek zamanla sertleşmeye başlayıp tıkanır.

Tıkanmış Lavabolar Nasıl Açılır?

Akla gelen ilk metot lavabo açıcı kullanımıdır. Halbuki lavabo açıcı doğru kullanılamazsa çok kötü yaralanmalara yol açabilir. Eğer lavabo açıcı bir ürün kullanacaksak iyice öğrenip, zarar görmemek için gerekli önlemleri aldıktan sonra kullanmalıyız.

Tıkalı mutfak giderini açmak için kullanılan en hızlı ve etkili yöntemlerden biri de çamaşır makinesi hortumunu alıp lavabo giderine bağlamaktır. Musluğu açıp, iki elinizle giderin ağzını sıkıca kapadığınızda 30 saniye içerisinde gider açılır.

Tüm bunlar işe yaramadıysa profesyonel bir desteğe ihtiyacınız var demektir. Robot makine kullanarak lavabo tıkanıklığını açan Rem-ar İnşaat Ankara ve çevresine hizmet vermektedir. Boru içini görüntüleme kameraları sayesinde tıkanıklığa sebep olan noktayı bulan bu cihazlar ile kırmadan, dökmeden tüm tıkanıklıklar açılmaktadır.

Call Now Button