GSM: 0536 859 85 05 Etlik / ANKARA

Keçiören Petek Temizleme Keçiören

Keçiören petek  temizleme firmamız  Keçiören ilçesinde  petek temizleme  ihtiyacınızda Keçiören’de petek temizliği  ihtiyacınızı  uzmanlıkla karşılar.

Petekler neden temizlenmelidir ?

Kombi ve kalorifer tesisatı kapalı devre ısıtma sistemidir. Kapalı devre ısıtma sistemlerindeki ve tasarruflu  şekilde  ısınmak için kalorifer tesisatı  ile petekler kış öncesi belirli zaman  performans kaybını önlemek , yaşanacak arızaları önlemek verimi artırmak için kalorifer petek temizleme işlemi yapılır.

İlerleyen zamanlarda temizlik yapılmayan petekler tıkanır. Bu durum yeterli derecede ısınamamanıza neden olur. Yüksek ısı elde etmek için her sene peteklerin temizliği (bakımı) yapılmalıdır. Kombinizden yüksek verim alır yaklaşık % 30 yakıt tasarrufu sağlarsınız.

Isıtma sisteminde çamur ve torunun meydana getirdiği olumsuzlukları etkileri

  • Isı transferinin tam olarak yapılamaması.
  • Kalorifer peteklerinde ısının homojen dağılamaması, özellikle petek diplerinde oluşan tortulaşma nedeni ile alt tarafların ısınmaması, hatta bazı peteklerin hiç ısınmaması.
  • Yerden ısıtma sistemlerinde çamurlaşma ve tortulaşma nedeni ile, tıkalı boruların geçtiği alanlarda ısınmama sorunları.
  • Tesisat ve peteklerde oluşan kirliliğin kombiye taşınması sonucunda, pompa ve eşanjör problemleri.
  • Kireç ve tıkanma nedeni ile eşanjör istenilen sıcak suyu üretememesi.
  • Kirlilik nedeni ile, kombinin 1-2 dakika içinde yüksek dereceye ulaşıp kendini kapatması sonucu sirkülasyonun yapılamaması.
  • Sistemin çürümesi, yerden ısıtma borularında çatlakların oluşması.

Bu olumsuzluklar, yüksek enerji maliyeti, onarım masrafları ve yetersiz ısınma, sık oluşan kombi arızları, kombilerinizin kaloriferin  filtrelerinin çabuk ve sık kirlenmesi dolayısıyla kombi cihazının ısıtma suyunu tam olarak devir daim yapamamasına neden olur.

Petek temizliği ile ısınma ihtiyacınız  karşılayacağınız ısıtma sistemlerinin önemli bir öğesi olan  ve yaşadığımız alanınızı konforlu ısıtan kalorifer petekleri suyun yapısındaki mineraller ve sudaki kirecin etkisi sayesinde ısı ile  birleştiği zaman  peteklerde bulunan  kanallarda daralmalara yol açar.

 Uzun süre kullanılmayan durgun suyun ürettiği balçık nedeni ile Kalorifer peteklerinin dibine  yapışan ve  çöken  tortular ısınan suyun sirkülasyonunda hızında azalmaya neden olur ve kalorifer peteklerinin ısı iletkenliğinde verimsizlik  oluşturur.

Kombi tesisatında kullanılan plastik borular demir borulara kıyasla daha uzun ömürlü malzemelerdir. Paslanma ,çürüme, korozyon  gibi dezavantajları yoktur. Fakat kalorifer tesisatında kullanılan plastik borularında çamur ve balçık oluşması gibi sorunları vardır. Kombi tesisatında Balçık ve çamur oluşumu ise kombiden ısınarak çıkan ısınan sıcak su transferini yavaşlatır veya engeller. Bu sayede  kombideki ısınma derecesi yüksek olsa da peteklerdeki  hissedilen sıcaklığı az olmasına  neden olur.

Günümüzde petek temizliği işi ihtiyaçlarınızın eksiksiz ve güvenilir şekilde karşılamak için profesyonel petek temizleme çalışması yapan firmamız .Kalorifer ve kombi tesisatı alanında uzman ve deneyimli personeller ile ileri sevide üretilen cihazlarla donanımlı olarak  kalorifer  tesisatınızı ve peteklerinizi sökmeden ,ortamı pisletmeden ve kirletmeden kalorifer peteklerine ve ısıtma tesisatınıza zarar vermeden  Peteklerinizin temizliğini uzun yılların tecrübesi  ile yapıyoruz.ve mükemmel ısınma performansı yaşamanız için  çalışıyoruz.

Rothenberger ropuls  Kalorifer petek temizleme  makinası  ve termal kamera kullanmamız ile Petek temizliği sektöründe rakiplerimize fark atıyoruz. Tüketicilere ise kaliteli ve garantili petek temizleme hizmeti sağlıyoruz ve peteklerinizin ısı performansını hissedilir  derecede arttırıyoruz.

Yerden ısıtma temizliği : Yerden ısıtma sistemleri tıpkı  kalorifer pekleri gibi temizlenmeli ve yerden ısıtma sisteminde kullanılan borularda tıkanıklık problemi ve  ısı verimsizliği sorunların  yaşanmaması ve yerden ısıtma sisteminin uzun  vadeli kullanılması amacı ile  yerden temizliğini  firmamız profesyonel ve garantili olarak yapmaktadır.

İyi bir temizlik işlemi yaklaşık 2 -3 saat sürer. Bu süre içerisinde yapılan işlemler öncellikle tesisatın içerisi temiz su ile yıkanır. Bu yıkama işlemi makine yardımı ile yapılmaktadır. Yıkamanın ardından bu çamurlaşma ve tortuların tesisat borularının içinden tamamen atmak için kimyasal ve makine kullanılır.

Yerden ısıtma sistemlerindeki aşırı çamurlaşmayı mobil sistem temizleme makinamız ile temizliyoruz. Her odaya ayrı ayrı giden boruları tek tek temizliyoruz. Temizlik işlemini makine ile yaptığımız için borularınızın içerisinde çamur tabakasından eser kalmıyor. Bu işlemi ayrıca kimyasalla yaptırmak isteyen müşterilerimiz için özel kimyasal ile temizlik yapılabiliyor. Bu kimyasal borular içerisinde biriken kireç, su taşı ve benzeri maddeleri yok eder. Rem-ar tesisat radyatör ve yerden ısıtma temizlik fiyatımız şuan kampanyalı olduğu için kaçırmayın. 120 metre kareye kadar temizlik fiyatımız sabittir.

Yerden ısıtmalar geniş ve yüksek mekanların mükemmel ve konforlu olarak ısınmasını sağlayan ve kuzey Avrupa, da ve Rusya. da yaygın olarak kullanılan ısıtma sistemidir. Yerden ısıtma sistemi ise yeni ve lüks  evlerde yapılmaya  başlamıştır ve ısıtma sistemleri açısından çok verimli  ayrıca  az yakıt tüketimi ile tüketicilere avantajlar sağlamaktadır.

Petek değişimi Keçiören  : Eski çürük, delik ve demode kalorifer peteklerinizi ve havlu radyatörlerinizi Şık, modern, estetik  görünümlü ve  tam 10 yıl garantili yeni nesil kalorifer petekleri ile anahtar teslimi yeniliyoruz.

Kalorifer ve kombi tesisatlarında arıza tespiti

 Merkezi kalorifer ve kombi kullanılan ısıtma sistemlerinde  kurulum, montaj yada  bilinçsiz kullanım kaynaklı sorunlar  nedeni ile ısıma soruları yaşıyor ve  bu durumdan şikayet ediyor sorunuzun ısıtma sisteminizde nereden kaynaklandığını  merak ediyorsanız doğru  yerdesiniz  ısıtma sisteminizde bulunan sorunları termal kamera ile tek tek inceliyoruz. sorunun kaynak noktası tespit tespit ediyor ve kalıcı sağlam çözümler üretiyoruz.

Amacımız Keçiören, de kalorifer petek temizliği hizmetinde  doğru uygulamalar ve teknik bakış açısı  ile tecrübe eşliğinde ileri teknoloji sayesinde konforlu ve ekonomik ısınmayı tüketicilere ulaştırmak ve ısıtma sistemi sorunlarına kalıcı ve köklü çözümleri geliştirmek kendimize özel yöntemler ile  uygulamaktır.

Keçiören Keçiören Keçiören
19 Mayıs Mahallesi 23 Nisan Mahallesi Adnan Menderes Mahallesi
Aktepe Mahallesi Hasköy Mahallesi Güzelyurt Mahallesi
Aşağı Eğlence Mahallesi Yeşiltepe Mahallesi Kamil Ocak Mahallesi
Atapark Mahallesi Yeşilöz Mahallesi Yükseltepe Mahallesi
Ayvalı Mahallesi Yakacık Mahallesi Yayla Mahallesi
Bademlik Mahallesi Ufuktepe Mahallesi Uyanış Mahallesi
Bağlarbaşı Mahallesi Şenyuva Mahallesi Tepebaşı Mahallesi
Bağlum Güzelyurt Mahallesi Şenlik Mahallesi Şehit Kubilay Mahallesi
Basınevleri Mahallesi Sarıbeyler Mahallesi Şefkat Mahallesi
Çaldıran Mahallesi Pınarbaşı Mahallesi Sancaktepe Mahallesi
Çalseki Mahallesi Ovacık Mahallesi Kuşcağız Mahallesi
Çiçekli Mahallesi Köşk Mahallesi Osmangazi Mahallesi
Emrah Mahallesi Kösrelik Mahallesi Kavacık Subayevleri Mahallesi
Esertepe Mahallesi Kalaba Mahallesi Karşıyaka Mahallesi
Etlik Mahallesi Kafkas Mahallesi Karargahtepe Mahallesi
Güçlükaya Mahallesi İncirli Mahallesi Karakaya Mahallesi
Gümüşdere Mahallesi Hisar Mahallesi Kanuni Mahallesi

 

 

 

 

 

 

Call Now Button