GSM: 0536 859 85 05 Etlik / ANKARA

Kanalizasyon nasıl temizlenir ?

Kanalizasyon nasıl temizlenir ? kanalizasyon temizleme nasıl yapılmalıdır ? Kanalizasyon temizleme işini belediyeler mi yapar ? Kanal temizleme işi yapan firmalar var mı ?

Eski zamanlarda kanalizasyon temizliği sadece insan gücü ve ilkel yöntemlerle yapılmaktaydı. Küçük bir sorunda bile açık kazı uygulanmaktaydı ve içinden çıkılmaz hale gelen bu kazılara çözüm gerekliydi ve en nihayetinde teknoloji bu alanda da kendini gösterdi ve Kombine Kanal Temizleme Araçları üretildi.

Tıkalı kanallar bugün minimum insan gücü gerektiren, yani insanı kanalın pisliğine sokmadan temizleyen Rıdgıd Kombine Kanal Temizleme Araçları ile temizleniyor. Bu araçlar üzerlerine monteli çok kuvvetli basınçla kanala su basan hortumlarla kanalın içindeki atıkları kanalın logar-baca ağzına kadar getirdikten sonra gene üzerine monteli yüksek vakumlama gücündeki hortumlarıyla aracın içindeki pis su tanklarına çekiyor.

Tüm dünyada uygulanan bu sistem ile kanallar hiçbir kazıya gerek duymadan ve trafiği aksatmadan çok kısa bir süre içerisinde pislikten tamamen arındırılıyor ve tıkanmaları önlüyor. Bu çalışmalar sayesinde zaman ve işgücü olarak maksimum tasarruf sağlanmaktadır.

Kanalizasyon, atık ve temiz su tesisat sorunları yaşıyorsanız profesyonel bir yardım almanızın zamanı gelmiş demektir. Ev ya da işyeri gibi tüm binalarınızda toplanan atık suların istenilen alana akıtılmasını sağlayan kanalizasyonda meydana gelen bir tıkanıklığın ciddi rahatsızlıklar verebileceğini unutmayın.

Kanalizasyon sistemleri, yoğun kullanıma bağlı olarak zaman zaman tıkanarak size sıkıntı yaşatabilir. Konut, işyeri, site gibi yaşam alanlarındaki problemli pis su atıkları ve bunları şehir hatlarına bağlayan kanallara ait tıkanıklıkları, kırıp dökmeden, teknolojik aletlerle görüntüleyip açabilirsiniz. Yağ, kir tabakası oluşmuş boruların temizlenmesi, kök, paçavra, saç gibi birikintilerin yarattığı tıkanıklıkların açılması işlemi için doğru firmayla çalışabilirsiniz.

 
Call Now Button