GSM: 0536 859 85 05 Etlik / ANKARA

Kahramankazan su kaçağı tespiti Kahramankazan

Kahramankazan su kaçağı tespiti ihtiyaçlarınız için Kahramankazan ilçesinde su kaçağı tespiti hizmeti veriyoruz. Kahramankazan ‘da su kaçağı sorunlarınız için bizleri  her zaman arayabilirsiniz. 

Su tesisatınızda sız su sızıntısı ve su kaçağı oluşması alışılmışın dışında ve anormal bir durumdur. Su kaçağı ile karşılaştığınız zaman panik  yapmayın ve su kaçağını durdurmak için su vanasını kapatın.

Yaşadığımız  evlerde su tesisatı insanlar  için birinci derecede önem taşır. Su tesisatında yaşanan arıza ve  bozulma  ve aşınma ,kaçırma ve sızıntı tıkanma gibi  hadisler su tesisatının  kullanılmaz kılar. Böylesi  kötü durumlarla karşılaşmamak içi  su tesisatınız  sürekli kontrol etmeniz sizler için  çok faydalı olacaktır.

Su kaçağı hangi sebeplerden oluşur ?

Acemi insanların yaptığı tesisat işleri, Su tesisatına yapılan  eklemeler  ve değişimler, Su  borularında oluşan  tıkanıklık .Boruların eskimesi, Su ,tesisatının aşınması ve yıpranması, Ani ısınma ve soğumalar, Su tesisatında aşırı basınç artması ve düşmesi, Su tesisatındaki boruların ve muslukların delinmesi ,kırılması ve gider borularını ek yerinden kurtulması, Kalitesi düşük tesisat  malzemeler kullanılması ile ustaların  tesisatı döşerken yaptığı önemli hatalar. Su tesisatının asit ile  temizlemesi sonucunda  boruların zarar görmesi, Kullanıcı hataları ve ihmal edilen tesisat bakımlarının hepsi  su kaçağının oluşması için oldukça geçerli sebepledir ve sonuçları ise ne yazık ki çok külfetlidir. Bozulur  eskiyen ve yıpranmış  malzemelerin  su tesisatınızda kullanmaya devam etmeyin ! Contalı musluklar yada  klozet rezervuarı yada tuvalette kullanılan  küresel baslar  su kaçağı için  elverişli ürünlerdir.

Su kaçağının  yaşandığı alanlar; Su kaçağı  su tesisatının  bulunduğu ve suyun yoğun olarak   kullanıldığı  alanlarda daha fazla  meydana gelir ve özellikle sıcak su ve pissu  borularda  sıkça kendini gösterir.  ekonomik olarak  kullanım ömrü dolmuş yapılar, banyolar ve tuvaletlerin temizliği için yıpratıcı kimyasal maddelerin  kullanılması, mutfaklar ve yemekhaneler, kazan daireleri, bodrum katlar, hamamlar.

Su Kaçağı Tespiti: Geleneksel yöntemlerle su kaçağı bulmak oldukça zor olabilir ve zaman alabilir. Ancak firmamız, termal kameralar gibi son teknoloji ekipmanlar kullanarak su kaçağının nerede olduğunu hızlı ve hassas bir şekilde belirleyebilir. Bu sayede, evinizin veya işyerinizin zarar görmesini önler ve zaman kaybını minimuma indiririz.

Su kaçağı nasıl tespit edilmelidir.

 • Su kaçağı görülen yerin tesisat şebekesine makine bağlanır.
 • Şebeke sıcak su verilerek bar ölçümü yapılır.
 • Bar düşmesi sonucunda, aramaya geçilerek tesisatın boru hatları belirlenir.
 • Boru hatlarındaki arıza, termal kamera ile (sıcaklık farkı sayesinde) görüntülenir.
 • Görüntülenen yer fotoğraflanarak işaretlenir ve dinleme cihazı ile sesi kontrol ederek, kaçak teyit edilir.
 • Kaçağınızın durumuna göre rapor çıkartılır ve sizlere onarım için çözüm önerileri sunulur.
 • Su kaçağı sızdırma ve damlatma şeklinde çok küçük çapta bir kaçaksa test pompası yardımı ile tesisata yüksek basınç verilir ve  su kaçağı  olan boru ortaya çıkartılır.

  Pissu tesisatında yapılan  kaçak tespitinde ise yılan kamera boru içine giderilir ve  gider borusu içerden görüntüleme yapılırken sonrasında tekrar termal kamera dışardan borular izlenir ve su kaçağı varsa varsa bulunur.

  Kalorifer ve kombi tesisatlarında ise termal kamera ile boru hatları ve radyatörler  yüksek ısıda incelenir ısı dağılımının  artığı ve yayıldığı bölgede odaklanır ve dinleme  yapılarak  kaçak noktası bulunur. Bu işlemler sırasında alt kattaki dairenin tavan ve duvar bölgelerimde incelenir.

  Kahramankazan ilçesinde hür türden su kaçağı sorunu  ve su kaçağı tespiti ihtiyacınız için bizlere 24 saat çekinmeden telefonla ulaşarak bilgi ve randevu alabilirsiniz.

 • Kahramankazan’ın  tüm mahallelerinde su kaçağı tespiti yapıyoruz.

Kahramankazan                 Kahraman kazan           Kahramankazan

Ahi Mahallesi Akçaören Mahallesi Akıncı Mahallesi
Alpagut Mahallesi Aşağıkaraören Mahallesi Atatürk Mahallesi
Aydın Mahallesi Bitik Mahallesi Ciğir Mahallesi
Çalta Mahallesi Çimşit Mahallesi Dağyaka Mahallesi
Dutözü Mahallesi Emirgazi Mahallesi Fatih Mahallesi
Fethiye Mahallesi Günbaşı Mahallesi Güvenç Mahallesi
İçören Mahallesi İmrendi Mahallesi İnceğiz Mahallesi
İne Mahallesi İymir Mahallesi Kanuni Sultan Süleyman Mahallesi
Karalar Mahallesi Kayı Mahallesi Kılıçlar Mahallesi
Kınık Mahallesi Kışla Mahallesi Kumpınar Mahallesi
Orhaniye Mahallesi Örencik Mahallesi Peçenek Mahallesi
Sancar Mahallesi Saraç Mahallesi Saray Mahallesi
Sarıayak Mahallesi Sarılar Mahallesi Satıkadın Mahallesi
Soğucak Mahallesi Tekke Mahallesi Uçarı Mahallesi
Yakup derviş Mahallesi Yassı ören Mahallesi Yavuz Sultan Selim Mahallesi
Yayalar Mahallesi Yazı beyli Mahallesi Yıldırım beyazıt Mahallesi

 

 

 

Call Now Button