GSM: 0536 859 85 05 Etlik / ANKARA

Etimesgut Lavabo Tıkanıklığı açma Etimegut

Etimesgut ilçemizde lavabo tıkanıklığı açma servisimiz ile tıkanmış  mutfak,  banyo ve tuvalet lavabo tıkanıklarınızı modern cihazlarla anında açıyoruz. Etimesgut ilçesinde lavabonuz  tıkanabilir tıkanan lavaboyu açmak için tıkalı lavabo açma servisine ihtiyacınız var. Firmamız lavabo açma hizmetini sizlere deneyin sahibi kadrolar ve kamera destekli ekipmanlarla Etimesgut ilçesinde Avrupa standartlarında sunuyor. Etimesgut ilçesi genelinde günün tüm saatlerinde lavabo tıkanıklığı açma hizmetinde faydalanmak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Lavabo gideri neden  tıkanıklık yapar ?

Lavabo  tıkanıklığı lavaboyu bir anda  tıkanmayacak kadar küçük atıkların lavaboya atılması ve sıyrılması sonucunda oluşur . Özellikle  mutfak lavabolarda yaşanan tıkanıklıkların  sebebi tencere ve tabakların binde kalan  yemeklerin lavaboya dökülmesi, Cezve ve kahve makinesindeki kahve kalıntıları ile çay posasının lavabo dökülmesi ile deterjan ve sabun kalıntısının atık yağlarında lavabo dökülmesi neticesinde lavabo gider borunda birleşen atıkların lavabo borusunu yapışarak boru içinde sertleşmesi ve atıkların lavabo borusunu kaplaması ile lavabo tıkanıklığı meydana gelir.

Lavabo tıkanıklığının  bir başka nedeni ise inşaat ve tadilat sırasında lavabo gider borusunun kısa  değil uzun tutulması, düz değil dönemeçli olması, lavabo gider borusunun çapının daraltılması ve lavabodaki  atık su borusunun eğiminin çok az yada çok fala olması nedeni ile  suyun akması ve  pisliklerin  lavabo boruna yapılması lavabo tıkanıklığının  başlıca nedenlerini oluşturur.

Lavabo tıkanıklığı  binada kullanılan  genel lavabo gider  borunun tıkanması sonucunda da oluşabilir mutfak banyo ve tuvaletlerde köşede bulunan ve dikey konumda olan ortak lavabo gider borusu  binanızdaki genel kullanımdan veya  gider borusu temizlenmediği için  alt yada üst kattaki lavabo giderinden tıkanıklık sonucu  kullanmadığınız halde gider borundan içeriye  basınçlı şekilde akmaya başlar.

Lavabo tıkanıklığının  işaretleri nelerdir ?

Lavabo tıkanıklığının yaşanmadan önce sizlere bası işaretler verebilir bunlardan biri yada birkaçı  veya biri  yakında lavabo tıkanıklığı yaşanacağı anlamına gelir.

Lavabodan suyun yavaş tahliye olması, Lavabo giderinden ağır kokular gelmesi, Lavaboda su kullanmadığınız halde üst katlardan kullanılan suyun giderden fışkırması veya bulaşık makinasına dolması. Lavabo gider borundan su damlaması , giderden gelen şırıltı sesleri, 50 mm çapındaki lavabo borusunda suyun geri tepmesi lavabo tıkanıklığının  habercisidir. Lavabo tıkanıklığı beklemediğiniz bir anda  aniden de ortaya çıkabilir vakum yapan lavaboya fazla miktarda dökülen  yada atılan  yemek artıkları bir anda lavabomun kullandığınız lavabonun tıkanması ile sonuçlanır. Bu duruma hazırlıksız yakalanabilirsiniz.

 Lavabo tıkanıklığını neler yaparak önleyebiliriz.

Lavabonuzda süzgeç kullanın.

Lavabo giderine yağ ve yemek artıkları atmayın.

Lavaboda kişisel temizlik ve bakım yaptıktan sonra küçük atıkları peçete yardımı ile toplayın ve çöpe atın .

Lavabo  sifonunu yılda bir kez değiştirin.

Lavaboya belirli zamanlarda  bol miktarda etkili jel deterjan dökün.

Lavaboya ayda bir kova mutlaka sıcak su dökün  bu işlem  lavabo borusuna tutunan atıkları temizler.

Lavabonunuz temiz kullanmaya ve temiz tutmaya  özen gösterin.

 Etimesgut Lavabo tıkanıklığı açma işlemi nasıl yapılmalıdır ?

Etimesgut ilçesinde  lavabo tıkanıklığı açma gibi bir  probleminiz varsa  kullandığımız orijinal teknolojiye sahip  makineler ve aletler ile kendimize özgü lavabo  tıkanıklığı açma teknikleri ile kusursuz hizmet vermek için Etimesgut ilçesinde  her sokak, her mahalle, her etapta güler yüzlü kadromuzla çalışmaya devam ediyoruz.

Lavabo tıkanıklığı açma işlemi için ilk adım inceleme ikinci adım doğru yöntem  ve doğru cihaz ile  etkili ve kapsamlı lavabo tıkanıklığı açma işlemi üçüncü adım ise lavabo giderindeki suyun tahliye edilmesi  dördüncü adımda ise kamera  ile görüntü almak ve durum değerlendirmek  ardından Lavaboya suyu doldurmak ve birden boşaltmak ile yaptığımız anafor testi amacı  lavabodaki suda oluşan anaforun büyüklüğü ve lavabo içinde biriken  suyun  hızla  giderden tahliye olması ile yaptığımız  lavabo açma işleminin  bir nevi kalite testi.

Ankara. nın Etimesgut ilçesindeki 30 Ağustos Mahallesi, Ahi Mesut Mahallesi, Alsancak Mahallesi, Altay Mahallesi, Aşağı yurtçu Mahallesi, Atakent Mahallesi, Ayyıldız Mahallesi, Bağlıca Mahallesi, Bahçe kapı Mahallesi, Ballı kuyumcu Mahallesi, Elvan Mahallesi, Erler Mahallesi, Eryaman Mahallesi, Etiler Mahallesi, Fatih Sultan Mahallesi, Fevziye Mahallesi, Göksu Mahallesi, Güzel kent Mahallesi, İstasyon Mahallesi, Kazım Karabekir Mahallesi, Oğuzlar Mahallesi, Piyade Mahallesi, Şehit Osman Avcı Mahallesi, Şehit ali Mahallesi, Şeker Mahallesi, Şeyh Şamil Mahallesi, Şehit Osman Avcı, Şaşmaz mahallesi, Süvari Mahallesi, Tunahan mahallesi, Topçu Mahallesi, Tunahan Mahallesi, Yapracık Mahallesi, Yavuz Selim Mahallesi, Yeşilova, Yeni şeker Mahallesi, Yukarı yurtçu Mahallelerinde Eryaman birinci ,Eryaman ikinci  etap . Eryaman üçüncü etap  ile Eryaman dördüncü etapta ve Etimesgut lavabo tıkanıklığı  açma lavabo açma hizmetleri talebiniz için 24 saat  iletişime  geçebilirsiniz.

 

Call Now Button