GSM: 0536 859 85 05 Etlik / ANKARA

Etimesgut Gider Açma Etimesgut 0536 859 85 05

Etimesgut  gider açma servisimiz Etimesgut ilçesi  genelinde gider tıkanıklığı açma açma işlemi yapıyor Tıkalı  gideri açıyoruz.

Su giderlerinde  tıkanıklıklar genellikle  giderlerin temizlenmemesi ve temiz tutulmaması  ile doğrudan alakalır. Evimizde kullandığımız  su giderinde   temizlik malzemeleri kullanmak ve ara sıra jel kıvamlı  gider temizleyici ile bol miktarda  sıcak su kullanmaya özen  göstermeliyiz. Temiz tutulan ve temiz kullanmaya özen gösterilen  su giderleri  tüketicilere  tıkanıklık ve suyun yavaş akması gibi  problemler yaşatmaz.

Su ihtiyacı nedeni ile suyun kullanıldığı tüm alanların duvarlarında gider boruları mevcuttur ve zeminde biriken suyu emmesi için yer süzgeci monte edilir. Zemin kısmına en yakın gider olarak adlandırılan bu yer süzgeçleri zamanla çeşitli yabancı maddelerden dolayı tıkanabilir.

Mekanlarımızda sıklıkla kullandığımız banyo, mutfak, balkon ve tuvalet  cihaz odaları birçok tesisat probleminin yaşandığı yerlerdir. Bazen kullanıcı hatasından bazen de tesisat kaynaklı usta hatalarından ya da dış etkenlere bağlı olarak çeşitli sorunlar yaşanabilir. Bu durum lavabo, küvet, klozet, yer süzgeci ve çamaşır makinesi gideri gibi birçok tesisat sistemini bir arada barındıran banyolarda daha sık yaşanmaktadır.

Yaşadığımız apartman ve sitede ise  ortak gider borularının  temizliği ile  alakadar olmalı ve yılda en az iki kez   binamızda bulunan özellikle yatay konumda bulunan ortak gider  borularında yapılacak temizlik işlemini ihmal etmemeliyiz.

En çok yaşanan sorun ise atık su gider ve borularının tıkanmasıdır. Buna da yol açan en büyük sebep dikkatsiz ve pis kullanımlardır. Atık su giderlerinin tıkanması atılmaması gereken cisimlerden ve maddelerden kaynaklanmaktadır. Önemsiz olarak gördüğümüz yumak yumak saç kılı, peçete, tırnak, gibi nesneler tıkanıklığın en büyük sebebidir. Saç kılının herhangi bir şekilde erimesi ya da kaybolması mümkün değildir. En ufak bir çıkıntıya tutunarak tıpkı örümcek ağı gibi gider yoluna set kurar. Su ile gelen tüm yağ, kir, peçete, sabun gibi atıklar bu ağa takılır. Özellikle banyoda taranan uzun saçlar yerlere döküldüğü için yer süzgeci gider tıkanıklıklarının en büyük sebebidir. Başka bir tıkanıklık sebebi de yıkanan halılardır. Bu bazen banyoda değil de balkonda yer alan yer süzgeci gideri tıkanması olarak ta karşımıza çıkabilir. Özellikle halılar fazla miktarda tüy dökerek gideri rahatlıkla tıkayabilmektedir. Bunu önlemenin en basit yolu ise giderlerimize takacağımız basit bir plastik filtreyi kullanmak sayesinde geçmektedir.

Yaşantımızda  devamlı kullandığımız  su giderleri  tıkanıklık anında kullanıcılar stresli ve endişeli  şekilde  su giderini açmak için gayret sarf ederler . Tıkalı su gideri ise kişisel gayretler neticesinde genellikle açılmaz. Gider tıkanıklığı açmak için ise  özellikle bilinçsiz ve hatalı  uygulamalardan kaçılması gerekir. Yapacağınız  gider açma işinde hatalı uygulama neticesinde gider borularında çıkma, kırılma, çatlama, delinme  gibi arızalar nedeni ile su kaçağına  sebep olabilir ve  gider tesisatınızı yenilemek zorunda kalırsınız.

Gider tıkanıklığı  gayretlerinize rağmen açamadınız veya giderden su süzülerek aheste aheste ilerliyorsa  gider tam manası ile açılmadıysa  gider açma işinde uzman ekibimizden  yardım almanız gerekir.

Etimesgut gider açma servisimiz ile Etimesgut ilçesinde tıkalı gider açma işinde  tekniker eleman kadrosu ve gider açma ile gider temizleme  makineleri  kullanarak evinizde ve iş yerinizde  gider tıkanıklığı  sorunlarına hızlı etkili ve kalıcı  çözümler  sunan  firmamız işlem sonrasında  gider borularında kanal kamerası ile görüntü alarak oluşan  tıkanıklığın  nedenleri hakkında sizleri detaylı olarak bilgilendiriyoruz.

Ankara. nın Etimesgut ilçesindeki 30 Ağustos Mahallesi, Ahi Mesut Mahallesi, Alsancak Mahallesi, Altay Mahallesi, Aşağı yurtçu Mahallesi, Atakent Mahallesi, Ayyıldız Mahallesi, Bağlıca Mahallesi, Bahçe kapı Mahallesi, Ballı kuyumcu Mahallesi, Elvan Mahallesi, Erler Mahallesi, Eryaman Mahallesi, Etiler Mahallesi, Fatih Sultan Mahallesi, Fevziye Mahallesi, Göksu Mahallesi, Güzel kent Mahallesi, İstasyon Mahallesi, Kazım Karabekir Mahallesi, Oğuzlar Mahallesi, Piyade Mahallesi, Şehit Osman Avcı Mahallesi, Şehit ali Mahallesi, Şeker Mahallesi, Şeyh Şamil Mahallesi, Şehit Osman Avcı, Şaşmaz mahallesi, Süvari Mahallesi, Tunahan mahallesi, Topçu Mahallesi, Tunahan Mahallesi, Yapracık Mahallesi, Yavuz Selim Mahallesi, Yeşilova, Yeni şeker Mahallesi, Yukarı yurtçu Mahallelerinde Eryaman birinci ,Eryaman ikinci  etap . Eryaman üçüncü etap  ile Eryaman dördüncü etapta ve Etimesgut ilçesinde her türlü gider tıkanıklığı  açma  hizmetleri talebiniz için 24 saat  iletişime  geçebilirsiniz.

Call Now Button