GSM: 0536 859 85 05 Etlik / ANKARA

Elmadağ Lavabo Tıkanıklığı açma Elmadağ

Elmadağ lavabo tıkanıklığı açma ustası tıkalı lavabo gider açma hizmeti veriyor. Elmadağ! da tıkalı lavabo açma işi yapıyoruz. güler yüzlü ve dinamik personel kadromuz .Deneyim ve tecrübeleri ile  birlikte temiz  ve garantili ve güvenilir hizmet anlayışı, kaliteli ve temiz işçilik prensipleri ile günün tüm saatlerinde çözüm adaklı  ve müşteri memnuniyeti ilkesi ile ilçemizin her köşesinde Elmadağ lavabo tıkanıklığı açma hizmeti ile firmamız daima ön planda bulunmaktadır.                                        

  Lavabolara tıkanıklık nedenleri

Öz bakım ve temizlik ihtiyaçları sonrasında ortaya çıkan  tırnak, kıl, tüy, tırnak, saç, sakal atıkları ile lavabo gider borusuna yapışan cilt temizleme ve makyaj malzemeleri zamanla suyunda etkisi ile yapışarak büyür ve banyo ,tuvalet ve genel temizlik için kullanılan topluma açık alanlardaki lavabolarda tıkanıklık meydana gelir.

Özellikle mutfak lavabolarının tıkanmasındaki en büyük etken sebze ve meyveleri yıkarken üzerinde bulunan toprak parçaları, yemek hazırlığı yapılırken evye içinde sebze doğranması gibi nedenler gelmektedir. Bunun yanı sıra lavabonun atık gider borusunun eğitiminin hatalı olması, hatalı tesisat malzemelerinin kullanılması da lavabolarda tıkanıklığa neden olmaktadır  çay ve yemek artıklarının lavabolara dökülmesi yüzündendir. Yemek artıklarındaki yağlı maddeler soğuk su ile katılaşarak diğer katı cisimlerinde yapışması ile hacmini büyütür ve gider deliğini tıkar. Bu gibi durumlarda bakkal veya marketinizden alacağınız kimyasal lavabo açıcıları sorununuzu şimdilik çözebilir. Ancak bazı durumlarda deliğe kaçan katı maddeleri ve kireçlenme gibi fiziksel oluşumları bu kimyasal maddeler tarafından açılmaz. İşte böyle bir durumda uzman bir ekibe ihtiyaç duyarsınız.

Lavabo tıkanıklığın belirtileri ile başlayalım

Kullanmakta olduğunuz  tıkanmaya başlamış  lavabo gideri en başta oldukça kötü kokulara sebep oluyor ve bu koku çekilemez hale geliyor. Haliyle lavaboya döktünüz su çok yavaş gidiyor .Lavabo giderinden  ise bidona su doldurmaya benzer sesler geliyor. Lavabo su dolu olduğu halde süzülerek akıyor su sırada pompalama işlemi yapıyorsanız pompa yaparken lavabonun içine atıklar ve pislikler çıkıyorsa ,lavaboda kullandığınız su bulaşık makinesinin içine doluyor yada su arıtma cihazı giderinden şıpır şıpır damlama yapıyorsa geçmiş olsun lavabonuz tıkanmaya başlamış her an lavaboda kullandığınız sular ise lavabo giderinden geri  gelmek üzere.

Tıkanan lavabo ne ile açılmalıdır ?

Tıkalı lavabo açma yönteminde ilk akla gelen, kimyasal kullanmaktır. Ancak ilk akla gelen bu yöntem doğru bir yöntem değildir. Özellikle sık tıkanan lavabolarda kimyasallar kullanılarak açma işlemi yapıldığında, gider borularını delme ve yakma riski zarar verilmesi, bunun sonucunda da zaman içinde gider kaynaklı su kaçağının meydana gelmesi kaçınılmazdır.

Firmamız, böyle riskleri ortadan kaldırmak için özel olarak tasarlanan kameralı görüntü alma cihazları ve robot tıkanıklık açma makineleri kullanmaktadır. Bu sayede giderin hangi kısmının tıkandığı tespit edilmektedir. Ardından robot tıkanıklık açma cihazı kullanılarak sorun ortadan kaldırılmaktadır. Ancak bu işlem yapılırken sık aralıklarla kameralı cihazlar kullanılarak tıkanıklığa neden olan cismin tam anlamıyla ortadan kalkıp kalkmadığı kontrol edilmektedir. Eğer cisim yok olmuşsa bu kez de lavabo giderine su jeti ile yüksek basınçlı su verilerek giderin tam anlamı ile açılması sağlanmaktadır.

Lavabo tıkanıklığında bir başka müdahale yöntemi de pompa kullanmaktır ancak firmamız bu yöntemi de tavsiye etmemektedir. Çünkü pompa kalıcı değil geçici bir çözüm sunmaktadır. Bu nedenle, tıkalı lavabo açma işlemini gerçekleştirirken sadece robot tıkanıklık açma cihazları kullanmak gerekir. Bu cihaz sayesinde lavabo giderine herhangi bir zarar verilmeden tıkanıklık sorunu kalıcı olarak ortadan kaldırılmaktadır. Elmadağ Lavabo tıkanıklığının açılması için tek yapılması gereken ise firmamızı arayarak servis kaydı oluşturulmasıdır.

Lavabo Tıkanıklığı Açma için Makinası kullanmak gerekir

Lavabo tıkanıklığı açma açma  özel imal edilen makineler ile yapılan işlemler hayatımızda kolaylıklar sağlar.

Lavabo gider tıkanıklığı açmak için makine  kullanılır. 16-22 mm ölçüler aralığında çelik spiral helezonlar lavabo açmak için makine içerisinden geçirilerek makine kontağı açılır. Ardından kumanda kolu aşağı istikamette bastırılarak helezonların makine tarafından dakikada 220 devirde dönmesi sağlanır. Helezonların ucuna bağlanan parçalayıcı başlıklar ilave edilerek tıkanıklığa hücum ederek nesneleri parçalar ve ana kanalizasyon hattına gönderir. Böylelikle tıkanmalar açılmış olur. Makineler, gider hatlarına ve borulara herhangi bir şekilde asla zarar vermez.

 Lavabo gider borusu kameralar ile görüntülenip kayıtları alınır ve resimlenerek boru içerisinde sıkışan ve çıkmayan cisimlerin konumları ve yerleri tespit edilir. Buna bağlı olarak pis su hattı üzeri açılarak boruya müdahale edilir ve sıkışan sert cisim boru içerisinden çıkarılır. Böylelikle noktasal olarak tespit edilen kısmın haricinde farklı yerlere gereksiz müdahalelere kesinlikle gerek kalmaz.

Elmadağ lavabo tıkanıklığı açma ihtiyaçlarınız için bizler her zaman arayabilirsiniz. 

Elmadağ lavabo tıkanıklığı açma için  tüm mahallerde hizmet veriyoruz !!

Elmadağ                       Elmadağ                         Elmadağ   

 Taburlar                          Hasanoğlan                           Alacatı

Aşağıkamışlı                   Deliler                                     Edige

Gümşpala                        Karacahasan                   İsmetpaşa

Kayadibi                         Kurtuluş                            Kemalpaşa

Kuşçuali                        Lalebel                                Lalahan

Tatlıca                            Tekkeköy                           Üçevler

Yani                               Yenidoğan                        yenice

Yeni pınar                      Yeşil dere                      Yukarı kamışlı

Call Now Button