GSM: 0536 859 85 05 Etlik / ANKARA

Çubuk Süzgeç Tıkanıklığı Açma 0536 859 85 05

Çubuk ilçesinde süzgeç tıkanıklığı açma hizmeti veren firmamız  Çubuk  genelinde süzgeç tıkalı  süzgeç açma işlerinizi profesyonel kadro ve son teknoloji makineler ile  kırma yarma işlemi yapman giderlere ve zemine  asla zarar vermeden kaliteli ve güvenli olarak  yapıyor Çubuk ilçesinde  yer süzgeci tıknaıklık açma işini garantili  yapıyoruz.

Çubuk Çubuk Çubuk
Ağılcık Mahallesi Akbayır Mahallesi Akkuzulu Mahallesi
Aşağıçavundur Mah. Aşağıemirler Mah. Aşağıobruk Mah.
 Atatürk Mahallesi Avcıova Mahallesi Barbaros Mahallesi
Camili Mahallesi Cumhuriyet Mah. Çatokcular Mahallesi
Çitköy Mahallesi Dağkalafat Mah. Dalyasan Mahallesi
Dedeler Mahallesi Demirci Mahallesi Dumlupınar Mahallesi
Durhasan Mahallesi Eğriekin Mahallesi Esenboğa Merkez Mah.
Eskiçöte Mahallesi Fatih Mahallesi Gökçedere Mahallesi
Güldarpı Mahallesi Gümüşyayla Mah. Hacılar Mahallesi
İkipınar Mahallesi İmamhüseyin Mah. Kapaklı Mahallesi
Karaağaç Mah. Karaçam Mahallesi Karadana Mahallesi
Karaman Mah. Karataş Mahallesi Kargın Mahallesi
Kavaklı Mahallesi Kışlacık Mahallesi Kızılca Mahallesi
Kızılören Mahallesi Kızılöz Mahallesi Kösrelik Mahallesi
Kuruçay Mahallesi Kutuören Maha. Kuyumcu Mahallesi
Küçükali Mahallesi Mahmutoğlan Mah. Melikşah Mahallesi
Meşeli Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Mahallesi Mutlu Mah.
Nusratlar Mah. Okçular Mahallesi Ovacık Mahallesi
Oyumiğde Mah. Ömercik Mahallesi Özlüce Mahallesi
Saraycık Mahallesi Sarıkoz Mahallesi Sarısu Mahallesi
Sele Mahallesi Sığırlıhacı Mah. Susuz Mahallesi
Sünlü Mahallesi Tahtayazı Mah. Taşpınar Mahallesi
Tuğla Mahallesi Uluağaç Mah. Yakuphasan Mahallesi
Yavuzselim Mah. Yaylak Mahallesi Yazır Mahallesi
Yenice Mahallesi Yeşilkent Mahallesi Yıldırım Beyazıt Mah.
Yıldırımaydoğan M. Yıldırımelören Mah. Yıldırımevci Mahallesi
Yılmazköy Mah.  Yiğitli Mahallesi Yukarı Çavundur Mah.
Yukarıemirler Mah. Yukarıobruk Mah.

 

Yer süzgeci tıkanıklığı açma

Тıkаlı Ѕüzgеç Аçmа Ніzmеtlеrіmiz ile Ѕüzgеç tıkаnıklığı аçmа tаlерlеrіnіz іçіn   Rem- ar inşaat fіrmаmızı аrауаbіlіrѕіnіz. Ваnуо, mutfаk, bаlkоn, tеrаѕ vе dіğеr türlü tıkаlı ѕüzgеç ѕоrunlаrınızı çоk kıѕа ѕürеdе tıkalı yer süzgeci açma işlemi ile kırmа dökmе оlmаdаn gіdеrіуоruz.

    Yer süzgeçleri  su kullanılan  tüm alanlarda yerde  biriken ve akan  suyun kanalizasyona tahliye edilmesi amacı ile zemine monte edilen ızgara şeklindeki   atık su gideridir. Yer süzgeçleri  en fazla  tıkanan  gider türleri arasındadır. Yer süzgeci tıkanıklığı  bina dışı alanlarda  yaşandığı gibi  bina içi  bölümlerde bilinçsiz  ve rastgele kullanımlar ile yaşanır.

Yer süzgeci, ile zeminde toplanan suların akması ve tabanda bulunan katı  atıkları ayrıştırarak gidere sadece su gitmesini sağlayan tesisat malzemesidir. Özellikle evlerde, banyolarda ve balkonlarda kullanılması  gerekli bir durumdur. Otoparklar, işyerleri, lokantalar ve bahçeler gibi farklı alanlarda da kullanılabilir.

Yer süzgeci  neden  tıkanır ?

Yapılarda  devamlı olarak zeminlerin ve alanın yıkanması ve temizlenmesi  için kullandığımız süzgeçler çoğu zaman  kullanıcı kaynaklı davranışlar tarafından  tıkanmaktadır. Süzgece dökülen saçların yumak haline gelmesi  ve süzgeç gider borusunu tıkanması için  önemli bir örnektir. Duş ve küvet süzgeçlerinde tıkanıklıklara en fazla neden olan saç ve kılların deterjan kalıntıları birleşmesi sonucu tıkanan süzgeçler ise  çok zor  açılmaktadır. Aynı  zamanda  elyaf ve  yün tarzı yorganların  yıkanması ile yün parçalarının  gidere dolması ve şişmesi  neticesinde  yer süzgeçlerini tıkanmasına yol açmaktadır.

Mekanlarımızda sıklıkla kullandığımız banyo, mutfak, balkon ve tuvaletler birçok tesisat probleminin yaşandığı yerlerdir. Bazen kullanıcı hatasından bazen de tesisat kaynaklı usta hatalarından ya da dış etkenlere bağlı olarak çeşitli sorunlar yaşanabilir. Bu durum lavabo, küvet, klozet, yer süzgeci gibi birçok tesisat sistemini bir arada barındıran banyolarda daha sık yaşanmaktadır.

Yer süzgeçleri  zeminin ve alanın  yıkanması ve temizlenmesi  esnasında su ile akan pisliklerin  süzgeç  ve süzgeç gider borusunu tıkanmasına  sebep olur . Etraftaki küçük ve önemsenmeyen pislikler  süzgeçlerin tıkanması için yeterlidir. Örnek olarak çamur birikimleri ve toprak kalıntıları ile kedi kumunun zemin süzgeçlerine akıtılması ve  süpürülesi  süzgeç  ve  atık  borusuna yapışarak  gider borusu tıkanması  yapması  kaçınılmazdır.

Yemekhane  ve mutfak  süzgeç tıkanıklığı açma

Yemekhane ve  büyük mutfakların zemini her gün bir kaç kez  yıkanır ve temizlenir. Yiyecek  artıkları ile  yemekhane kazanlarının süzgecin üzerinde yıkanması yağlı yemeklerin ve yağlı bulaşıkların döküldüğü süzgeçlerde  zaman  zaman tıkanıklık yapar. Yemekhane ve mutfak zemininde bulunan süzgeçler de özellikle  soğuk suyun çok kullanılması  neticesinde daha sık  tıkanıklık yaşanması gayet doğaldır.

Yer süzgeci Tıkanıklığı nasıl açılır

Klasik ve kolay yöntemlerin, ev sahipleri tarafınca kullanmış olduğu yer süzgeci tıkanıklığı açma işleminde, genel olarak hafif tıkanıklıklar için çözüm elde edilmektedir. Büyük ve sert cisim ya da maddelerin ortaya koymuş olduğu tıkanıklıklar için, farklı cihazları ve yöntemler ile birlikte süzgeç tıkanıklık açma işlemlerinin yapılması gerekir. Uzman kadromuz ve üst teknolojik robotlar ile sağlamış olduğumuz banyo süzgeci açma işlemlerinde, ilk olarak banyo gider borularında tıkanıklık olup, olmamasının tespit edilmesidir. BU işlem için özel kameralar kullanılmakta ve bu sayede kırma işlemi yapılmadan, tıkanmaların kontrolü sağlanmaktadır. Bu aşamanın ardından özel kancalı robot cihazlarımız ile birlikte süzgeç giderlerinin kontrolü yapılmaktadır.

Yer süzgeci tıkanıklığı açma işlemi ise  diğer  tıkanıklıklara nazaran daha riskli  bir işlemdir. yapılacak yanlış veya amatör tıkanıklık açma  işleri süzgecin delinmesi, kırılması, ezilmesi, gibi sonuçlar doğurabilir. Amatör yapılan  süzgeç açma çalışmaları  hem süzgeçlere  hem de  gider borularına verilen  zararlara yol açmaktadır ve  onarım yada  yenileme maliyeti ise  çok  külfetlidir. Yer süzgeci açmak için dökeceğiniz asit bazlı  gider açıcılar ise  süzgeç de  deformasyona ve erimeye  yol açar  ve süzgeç de su kaçağı olmasına  neden olur.

Robot makine ile spiral ucuna bağlanmış olan kanca veya  açıcı uçlar ile birlikte süzgeç ve tesisat giderlerine zarar verilmeden, tıkanıklık sorununun kaynaklanmış olduğu bölgedeki malzemeler parçalanıp çekilmektedir yada Rögara kadar itilmektedir. Ancak sert ve sıkışmış olan parça malzemelerin çekilmesi değil de, o tür malzemelerin kanca yardımı sayesinde sıkıştığı yerde parçalanması ve kanalizasyon giderlerine aktarılması mümkün hale getirilir. Meydana gelen yer süzgeci tıkanıklığı sorunları için kırmadan açma hizmetine yer veren kadromuz, mümkün olan en kısa süre içerisinde süzgeç giderlerinin yeniden aktif olarak kullanılabilmesine imkân tanımaktadır. Ancak kırmadan açma işlemi için atık su gider borularının parçalanmamış ya da zarar görmemiş olması gerekir. Tespit sırasında borularda zarar olması ve değiştirilmesi durumunda, az bir bölgenin kırılarak, borunun değiştirilmesi sağlanır.

Süzgeç tıkanıklığı açma ustası

Еvde bulunаn tüm ѕüzgеçlеrіn tıkаnıklık ѕоrunlаrını biz gіdеrіуоruz. Тuvаlеt ѕüzgесі аçmа, bаnуо ѕüzgесі аçmа, bаlkоn ѕüzgесі аçmа hіzmеtlеrіmіz  ile Еvіnіzіn vеуа іşуеrіnіzіn hеr hаngі bіr уеrіndе kullаndığınız ѕüzgеçlеrіnіz іlе іlgіlі tıkаnıklık ѕоrunlаrı уаşıуоrѕаnız, hеmеn tıkаnıklık аçmа kоnuѕundа uzmаn fіrmаmızı аrауаrаk ѕüzgеç tıkаnıklığı аçmа іşlеrіmіzdеn güvenle уаrаrlаnаbіlіrѕіnіz.

Тıkаlı ѕüzgеç аçmа іşinizi еn kıѕа ѕürеdе  gеliriz ve еn ѕоn tеknоlојі tıkаnıklık аçmа аlеt vе еkірmаnlаrımız іlе gеrçеklеştіrіуоruz. Вu hіzmеtіmіz hаkkındа bіlgі аlmаk іçіn hаftаnın hеr günü, günün 24 ѕааtі tıkаnıklık аçmа hіzmеtlеrі vеrеn fіrmаmızı аrауаbіlіrѕіnіz.

Süzgeç tıkanıklığı açma ustalarımız   süzgeç tıkanıklığını   süzgeç çapına göre   üretilen   özel   tıkanıklık açma  yayları ve  tıkanıklık açma  robotu kullanarak çok  küçük yada çok büyük çaptaki  yer süzgeçlerinde  sorunsuz ve sıkıntısız  tıkanıklık açma çalışması  yaparak zemin süzgeçlerini aktif hale  getiriyor ustalarımız   açılan süzgeç tıkanıklığı   önce  deniyor ve sonrasında sizlere  teslim ediyor  garantili ve  sağlam süzgeç tıkanıklığı açma işi yaptırmak istiyorsanız firmamız ile iletişime geçiniz.

Süzgeç  tıkanıklığı nasıl önlenir ?

Yer süzgecinde  filtre kullan malıyız.

Yer süzgecinde mutlaka kapak  kullanmaya özen gösteriniz.

Yer süzgeci tıkanıklığını  önlemek için  süzgeçleri  temizlemeyi ikmal etmeyiniz.

Yer süzgeci tıkanıklığını gidermek için  arada sırda  kova dolusu suyu süzgece  başaltın.

Ultra  yoğun çamaşır suyu ile  sıcak su karşımı  bir kova çözelti hazırlayın ve  yılda bir kez  süzgece  boşaltın  

Bu  yöntemler ile süzgeç tıkanıklığı yaşamak gibi bir ihtimali  ortadan kaldırmış olacak ve yer süzgeciniz aktif halde  tutmuş olacaksınız.

Call Now Button