GSM: 0536 859 85 05 Etlik / ANKARA

Çubuk Lavabo Tıkanıklığı Açma .Çubuk

Çubuk lavabo tıkanıklığı açma hizmetleri  şirketimiz Çubuk ilçesi genelinde lavabo tıkanıklık açma işleri yapmaktadır. Lavabo  tıkanıklığı açma çalışmalarında 30 yıllık bilgi birikimi ve eşsiz teknolojik makine alt yapımız ile  birlikte sizlere kaliteli ve güvenilir hizmet vermeyi amaçlıyoruz.

Çubuk lavabo tıkanıklığı açma servisimiz gün boyunca tıkalı lavabo açma ihtiyaçlarınızı tam anlamı ile karşılamak için ilçe genelinde bütün bölgelerde servis hizmeti  sunuyor.

Çubuk Çubuk Çubuk
Ağılcık Mahallesi Akbayır Mahallesi Akkuzulu Mahallesi
Aşağıçavundur Mah. Aşağıemirler Mah. Aşağıobruk Mah.
 Atatürk Mahallesi Avcıova Mahallesi Barbaros Mahallesi
Camili Mahallesi Cumhuriyet Mah. Çatokcular Mahallesi
Çitköy Mahallesi Dağkalafat Mah. Dalyasan Mahallesi
Dedeler Mahallesi Demirci Mahallesi Dumlupınar Mahallesi
Durhasan Mahallesi Eğriekin Mahallesi Esenboğa Merkez Mah.
Eskiçöte Mahallesi Fatih Mahallesi Gökçedere Mahallesi
Güldarpı Mahallesi Gümüşyayla Mah. Hacılar Mahallesi
İkipınar Mahallesi İmamhüseyin Mah. Kapaklı Mahallesi
Karaağaç Mah. Karaçam Mahallesi Karadana Mahallesi
Karaman Mah. Karataş Mahallesi Kargın Mahallesi
Kavaklı Mahallesi Kışlacık Mahallesi Kızılca Mahallesi
Kızılören Mahallesi Kızılöz Mahallesi Kösrelik Mahallesi
Kuruçay Mahallesi Kutuören Maha. Kuyumcu Mahallesi
Küçükali Mahallesi Mahmutoğlan Mah. Melikşah Mahallesi
Meşeli Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Mahallesi Mutlu Mah.
Nusratlar Mah. Okçular Mahallesi Ovacık Mahallesi
Oyumiğde Mah. Ömercik Mahallesi Özlüce Mahallesi
Saraycık Mahallesi Sarıkoz Mahallesi Sarısu Mahallesi
Sele Mahallesi Sığırlıhacı Mah. Susuz Mahallesi
Sünlü Mahallesi Tahtayazı Mah. Taşpınar Mahallesi
Tuğla Mahallesi Uluağaç Mah. Yakuphasan Mahallesi
Yavuzselim Mah. Yaylak Mahallesi Yazır Mahallesi
Yenice Mahallesi Yeşilkent Mahallesi Yıldırım Beyazıt Mah.
Yıldırımaydoğan M. Yıldırımelören Mah. Yıldırımevci Mahallesi
Yılmazköy Mah.  Yiğitli Mahallesi Yukarı Çavundur Mah.
Yukarıemirler Mah. Yukarıobruk Mah.

Lavabo Tıkanıklığı Açma Çubuk

Lavabo tıkanıklığı önemli  gider sorunlardan önemli biridir ve en kısa sürede tıkalı lavabo açma hizmetinin şirketimizden alınarak bu sorunun ortadan kaldırılması gereklidir.

 Kullanılan lavabolar, çok farklı nedenlerle tıkanabilmektedir. Bunların arasında bitkisel yağ atıkları, çay posası, saç, sebze ve meyveleri yıkarken üzerinde bulunan toprak parçaları, yemek hazırlığı yapılırken evye içinde sebze doğranması gibi nedenler gelmektedir. Bunun yanı sıra lavabonun atık gider borusunun eğitiminin hatalı olması, hatalı tesisat malzemelerinin kullanılması da lavabolarda tıkanıklığa neden olmaktadır.

Lavabo tıkanıklığının bize verdiği ilk sinyali, lavabodan ağır ağır giden sudur. Bunun nedeni, lavabo giderinin içinin daralmış olmasıdır. Müdahale edilmediğinde suyun lavabodan taşma olasılığı ortaya çıkmaktadır ve böyle bir durumda acil müdahale gereklidir.

Firmamız, her tür durumda tıkalı lavaboları büyük bir titizlikle açmakta, açma işlemi sırasında en son lavabo açma teknikleri ile teknolojilerle geliştirilmiş cihazları kullanmaktadır.

 Çubuk Mutfak lavabosu gider tıkanıklığı açma

Genellikle Çubuk ilçesinde mutfak lavabosu tıkanıklığı yemek ve bulaşık atıkları yağlarının, sabunların ve yemek artıklarının etkisiyle olur. Diğer bir neden ise lavabo gider borusuna yeterli eğimin verilmemesidir. Yemek artıklarının içerisinde bulunan yağların sürekli lavaboya dökülmesi, bunun sonucunda yağların gider borusuna yapışması bir başka tıkanma nedenidir. Ayrıca lavabo giderine gereğinden az sıcak su kullanılması da bu çeşitli nedenlerdendir. Bir diğer önemli tıkanıklık nedeni ise; 80 mm çapında dikey inen kolon borusunun ve 50mm yatay hattın içine atıkların dolması ve bunun sonucunda su akışının kanala doğru olmamasıdır..

Tıkanan lavabo nasıl açılmalıdır ?

Tıkalı lavabo açma yönteminde ilk akla gelen, kimyasal kullanmaktır. Ancak ilk akla gelen bu yöntem doğru bir yöntem değildir. Özellikle sık tıkanan lavabolarda kimyasallar kullanılarak açma işlemi yapıldığında, gider borularını delme ve yakma riski zarar verilmesi, bunun sonucunda da zaman içinde gider kaynaklı su kaçağının meydana gelmesi kaçınılmazdır.

Firmamız, böyle riskleri ortadan kaldırmak için özel olarak tasarlanan kameralı görüntü alma cihazları ve robot tıkanıklık açma makineleri kullanmaktadır. Bu sayede giderin hangi kısmının tıkandığı tespit edilmektedir. Ardından robot tıkanıklık açma cihazı kullanılarak sorun ortadan kaldırılmaktadır. Ancak bu işlem yapılırken sık aralıklarla kameralı cihazlar kullanılarak tıkanıklığa neden olan cismin tam anlamıyla ortadan kalkıp kalkmadığı kontrol edilmektedir. Eğer cisim yok olmuşsa bu kez de lavabo giderine su jeti ile yüksek basınçlı su verilerek giderin tam anlamı ile açılması sağlanmaktadır.

Lavabo tıkanıklığında bir başka müdahale yöntemi de pompa kullanmaktır ancak firmamız bu yöntemi de tavsiye etmemektedir. Çünkü pompa kalıcı değil geçici bir çözüm sunmaktadır. Bu nedenle, tıkalı lavabo açma işlemini gerçekleştirirken sadece robot tıkanıklık açma cihazları kullanmak gerekir. Bu cihaz sayesinde lavabo giderine herhangi bir zarar verilmeden tıkanıklık sorunu kalıcı olarak ortadan kaldırılmaktadır. Lavabo tıkanıklığının açılması için tek yapılması gereken ise firmamızı arayarak servis kaydı oluşturulmasıdır.

Lavabo Tıkanıklığı Açma için Makinası kullanımı:

Lavabo gider tıkanıklığı açmak için makine  kullanılır. 16-22 mm ölçüler aralığında çelik spiral helezonlar lavabo açmak için makine içerisinden geçirilerek makine kontağı açılır. Ardından kumanda kolu aşağı istikamette bastırılarak helezonların makine tarafından dakikada 220 devirde dönmesi sağlanır. Helezonların ucuna bağlanan parçalayıcı başlıklar ilave edilerek tıkanıklığa hücum ederek nesneleri parçalar ve ana kanalizasyon hattına gönderir. Böylelikle tıkanmalar açılmış olur. Makineler, gider hatlarına ve borulara herhangi bir şekilde asla zarar vermez.

 Lavabo gider borusu kameralar ile görüntülenip kayıtları alınır ve resimlenerek boru içerisinde sıkışan ve çıkmayan cisimlerin konumları ve yerleri tespit edilir. Buna bağlı olarak pis su hattı üzeri açılarak boruya müdahale edilir ve sıkışan sert cisim boru içerisinden çıkarılır. Böylelikle noktasal olarak tespit edilen kısmın haricinde farklı yerlere gereksiz müdahalelere gerek kalmaz.

Call Now Button