GSM: 0536 859 85 05 Etlik / ANKARA

Çankaya Petek Temizleme Çankaya

Çankaya petek temizleme servimiz. Çankaya  ilçesinde kalorifer petek temizliği ihtiyaçlarınızı karşılıyor. Çankaya geneli tüm bölgelerde petek temizleme hizmeti veren firmamız. Isıtma sistemlerinde bakım onarım hizmetlerinde vermektedir.

Çankaya ilçesinde petek temizliği ihtiyaçlarınızın eksiksiz ve güvenilir şekilde karşılamak için profesyonel petek temizleme çalışması yapan firmamız .Kalorifer ve kombi tesisatı alanında uzman ve deneyimli personeller ile ileri sevide üretilen cihazlarla donanımlı olarak  kalorifer  tesisatınızı ve peteklerinizi sökmeden ,ortamı pisletmeden ve kirletmeden kalorifer peteklerine ve ısıtma tesisatınıza zarar vermeden  Peteklerinizin temizliğini uzun yılların tecrübesi  ile yapıyoruz.ve mükemmel ısınma performansı yaşamanız için  çalışıyoruz.

Merkezi  ısıtma sistemlerinde ve kombili ısıtma sistemlerinde bulunan  petekler sayesinde ısıtma cihazlarındaki ısınan suyun etkisi ile evlerimizi ve odalarımızı ısıtır bakımı ve temizliği yapılmayan  kalorifer tesisatlarında ise ısıtma verimi  bakımlı ve temiz kalorifer tesisatlarına kıyaslandığı zaman ısı ve yakıt performansı olarak  düşük kalır. düşük kalır.

Kapalı devre kombi ve kalorifer tesisatlarından  tam randıman almak ve  yakıt tasarrufu sağlamak  ve kalorifer sisteminin aksamadan çalışması ile ısınma sorunları ile uğraşmamak için kalorifer filtresi ve peteklerin her 3 yılda bir temizlemesi kombi ve merkezi kalorifer sisteminde koruyucu ve önleyici bir bakım ve temizlik işlemidir.

Kombi petekleri zaman içinde içerisinde oluşan pas, kireç ve balçık haline genel su sebebi ile tıkanır ve sağlıklı ısı transferi yapmaması nedeni ile petekler ısı  kaybına uğrar. Genelde görülen belirtiler peteklerin alt kısmının ısınmaması yada kombiye uzak olan peteklerde hiç ısınma olmaması. Bu durumlarda Kalorifer tesisatının petek temizleme bakımı ve filtre bakımı zamanı gelmiş demektir. 2-3 yılda bir peteklerin ve kombi filtre temizliği  yapılması gereklidir.

Isıtma sistemleri için genel geçerli çalışma prensibi bu şekildedir ve en yüksek seviyede ısıtma ve en az yakıt tüketimi ile kalorifer tesisatı çalışması için bakım ve temizlik işlemleri  periyodik takvimle  yapılır.

Kalorifer tesisatı sisteminde kombi ve petekler arasında ısı merkezinde ısınan suyu tesisatta dolaşan sıcak su su sayesinde peteklerde  ısınma sağlar. Yani petek tesisatının ısınması için sistemin içerisinde ki ısınan su hızlı tam kapasite ve sağlıklı olarak  devir daim yapması yani tüm tesisatta dolaşması gerekir.  Kalorifer tesisatında borularda ve peteklerde Tıkalı olan alan ve bölge petek ve tesisat üzerinde kombide ısınan ve pompalanan suyu her  yerde devir daim edemediği için özellikle kombiye uzak mesafede bulunan olan kalorifer peteklerinin altı ılık olması gerekirken soğuk olur. Kalorifer tesisatı içinde bulunan balçık ve çamurun peteklerin altında tabaka  haline gelmesi ile  sıcak su transferini engellemesi  nedeni olur. Peteklerin dibine çöken çamur ve balçık tabası  temizlenmez ise  kalorifer peteklerinde ve  borularında  tıkanıklık yapar ve bu durum filtrenin  tıkanması kombinin kendini kapatması ile kalorifer tesisatında bir sorun yaşandığının haber verir.

Rothenberger ropuls  Kalorifer petek temizleme  makinası  ve termal kamera kullanmamız ile Petek temizliği sektöründe rakiplerimize fark atıyoruz. Tüketicilere ise kaliteli ve garantili petek temizleme hizmeti sağlıyoruz ve peteklerinizin ısı performansını hissedilir  derecede arttırıyoruz.

Yerden ısıtma temizliği : Yerden ısıtma sistemleri tıpkı  kalorifer pekleri gibi temizlenmeli ve yerden ısıtma sisteminde kullanılan borularda tıkanıklık problemi ve  ısı verimsizliği sorunların  yaşanmaması ve yerden ısıtma sisteminin uzun  vadeli kullanılması amacı ile  yerden temizliğini  firmamız profesyonel ve garantili olarak yapmaktadır.

Çankaya bölgesinde yerden ısıtma ve temizliği ihtiyaçlarınız için bize 7 gün 24 saat ulaşabilirsiniz.

      çankaya                        çankaya                          çankaya

 100.Yıl Mahallesi Erzurum Mahallesi Murat Mahallesi
50.Yıl Mahallesi Esatoğlu Mahallesi Mustafakemal Mahallesi
Ahlatlıbel Mahallesi Eti Mahallesi Mutlukent Mahallesi
Akpınar Mahallesi Fakülteler Mahallesi Mürseluluç Mahallesi
Anıttepe Mahallesi Fidanlık Mahallesi Naciçakır Mahallesi
Arkatopraklık Mahallesi Gaziosmanpaşa Mahallesi Namıkkemal Mahallesi
Aşağıdikmen Mahallesi Gökkuşağı Mahallesi Nasuhakar Mahallesi
Aşağıimrahor Mahallesi Göktürk Mahallesi Odtü Mahallesi
Aşağıöveçler Mahallesi Güvenevler Mahallesi Oğuzlar Mahallesi
Ata Mahallesi Güzeltepe Mahallesi Oran Mahallesi
Aydınlar Mahallesi Harbıye Mahallesi Ortaimrahor Mahallesi
Ayrancı Mahallesi Hilal Mahallesi Osmantemiz Mahallesi
Aziziye Mahallesi Huzur Mahallesi Öncebeci Mahallesi
Bademlidere Mahallesi İleri Mahallesi Öveçler Mahallesi
Bağcılar Mahallesi İlkadım Mahallesi Remzioğuzarık Mahallesi
Bahçelievler Mahallesi İlkbahar Mahallesi Sağlık Mahallesi
Balgat Mahallesi İlker Mahallesi Sancak Mahallesi
Barbaros Mahallesi İncesu Mahallesi Seyranbağları Mahallesi
Bayraktar Mahallesi Karataş Mahallesi Sokullumehmetpaşa Mahallesi
Beytepe Mahallesi Kavaklıdere Mahallesi Söğütözü Mahallesi
Birlik Mahallesi Kazımözalp Mahallesi Şehitcengizkaraca Mahallesi
Boztepe Mahallesi Keklikpınarı Mahallesi Tınaztepe Mahallesi
Büyükesat Mahallesi Kırkkonaklar Mahallesi Topraklık Mahallesi
Cebeci Mahallesi Kızılay Mahallesi Umut Mahallesi
Cevizlidere Mahallesi Kocatepe Mahallesi Üniversiteler Mahallesi
Cumhuriyet Mahallesi Korkutreis Mahallesi Yakupabdal Mahallesi
Çamlıtepe Mahallesi Küçükesat Mahallesi Yeşilkent Mahallesi
Çankaya Mahallesi Kültür Mahallesi Yıldızevler Mahallesi
Çiğdem Mahallesi Maltepe Mahallesi Yukarıbahçelievler Mahallesi
Çukurambar Mahallesi Mebusevleri Mahallesi Yukarıdikmen Mahallesi
Devlet Mahallesi Meclis Mahallesi Yukarıöveçler Mahallesi
Dilekler Mahallesi Meşrutiyet Mahallesi Yücetepe Mahallesi
Doğuş Mahallesi Metinoktay Mahallesi Zafertepe Mahallesi
Emek Mahallesi Mimarsinan Mahallesi  
Ertuğrulgazi Mahallesi Muhsinertuğrul Mahallesi

Kalorifer  ve petek temizliği yaptırmanın faydaları faydaları nelerdir ?

Kalorifer tesisatınızın temizliğindeki öncelikli gayemiz ısıtma cihazınızın oluşturduğu ısıl enerjiyi ısı kaybı olmadan ısınma sisteminize sağlıklı bir şekilde kalorifer peteklerine transfer etmektir. Kalorifer temizliğinizi yaparken ikincil amacımız kalorifer sisteminizin kullanım ömrünü uzatmak ve bakım-onarım maliyetlerini en düşük seviyeye indirmektir. Amaçlarımızdan birisi ise sistemin içerisine birikmiş olan çökelti tabaksını ve sistemin oluşturduğu kimyasal çökeltileri kalorifer tesisatınıza ve ısıtma cihazınıza hiç bir zarar vermeden ısıtma sisteminizde ek parça söküp takmadan, işlemin gerçekleştirildiği ortamı kirletmeden ve buna bağlı olarak size zahmet vermeden, son olarak ta kalorifer sisteminizi güvenli olarak havalarını alıp radyatörlerinize vanalardan ısıtma  ayarı yaparak ısıtma sisteminizi size konforlu bir şekilde yüksek ısı performans verecek bir sistemi size teslim etmektir. 

Peteklerdeki ısınma sorunlarının ana kaynağı genellikle  bakım b bakım  ve temizlik ihtiyacından dolayı oluşur.

 

 

Call Now Button