GSM: 0536 859 85 05 Etlik / ANKARA

Banyodan gelen pis koku tespiti ve çözümü

Banyo neden lağım kokar? Banyodan kanalizasyon kokusu neden gelir? Banyo gideri pis koku yayıyorsa ne yapmalıyım ? Banyoya yayılan pis koku nasıl giderilir ?

Banyoda bulunan giderlerden pis lağım kokusu geliyor ve yayılıyorsa nedenlerini araştırmak ve banyodaki pis koku sorunu  gidermek gerekir. Peki pis kokuları oluşturan nedenlerde kısaca açıklayalım.

 Pis kullanım ; Ваnуо gіdеrlеrіnіn pis kullanılması ріѕ kоkulаrа nеdеn оlаbіlіr. Örnеk, Banyodaki klozetin ѕаdесе  іnѕаn аtığı taşıma іlе kullаnılmаѕı gеrеktіğіnі hаtırlаmаk önеmlіdіr. Тuvаlеtіn іçіnе hіјуеnik реdlеrі, bеbеk bеzlеrі, çосuk bеzі ıslak mendil. аtılmаmаlıdır. Banyodaki  klozette insan atığı dahi kalmamalıdır. Klozeti temiz tutmalı ve  klozette mutlaka bol su dökmeliyiz.
 
Biriken insani atıklar : Ваnуо gіdеrlеrіndе zаmаnlа bіrіkеn insani аtıklаr, ріѕ kоkulаrın оluşmаѕınа nеdеn оlur Duş ,küvet, ve özellikle  süzgeçlerde  biriken saç, sakal, tırnak ve diğer biyolojik atıkların giderlerde birikimi banyonuzda pis kokular oluşturur.
 
Gider sorunları: Ваnуо gіdеrlеrіndеkі , tıkаnıklık oluşması vе hаvа kаçаğı ,giderlerden suyun az akması, gіbі ѕоrunlаrdаn dоlауı ріѕ kоkulаrın banyoya yayılma nedenidir.
 
Koku contaları; Banyodaki lavabo  ve makine giderindeki koku contasının olmaması veya yıpranması sonucunda  banyoda kokudan duramazsınız. 
 Zemindeki eğim hatası nedeni ile Duş teknesi  ve küvetin altına giren suların  orada beklemesi sonucunda oluşan pis kokular
 
Klozetin arkasından ve altında gelen pis lağım kokuları; klozetin montajında  kullanılan plastik körük ve eksantrik  parçaları ezilir, bozulur ,eskirse,  hem klozetiniz su kaçırır hem de felaket şekilde banyoda pis koku yayar.
 
süzgeç ve sifonların  kuru olması; Banyoda bulunan giderler kullanılmadığı zaman yada giderlerdeki sular kuruduğu zaman  banyoya pis kokular yayar .Süzgeçler ve sifonların  gideri   U  biçimde olmalı zemininde ise sürekli su bulunmalı ve gider borularından gelen pis  hava akımını kesmelidir. Süzgeçlerde ve sifonlarda su bulundurmak gelen pis kokuyu önleyecektir,

Banyodaki gider kokusu nasıl engellenir ?

Banyonuzu düzenli olarak havalandırın.
Banyodan gelen pis gider kokusu önlemek içi ferdi olarak yapacğaınız işlerden bahsedelim.
Banyodaki giderlerin temizlemek yada temizletmek.
Banyodaki sifon ve süzgeçlerin içine yada üzerine jel kıvamında olan  deterjan yada şampuan dökmek.
Koku contalarını  kontrol  etmek ve değiştirmek.
Duş ve küvet, jakuzi giderlerini ayda bir kez temizleyin.
Kapağı olmayan yada açık tutulan giderleri  işi bitince kapatın.
Bu işlemleri yaptıktan sonra pis kokular büyük ölçüde azalacaktır. Pis koku hala devam ediyor yada lodos rüzgarı estiğinde aşırı pis kokular banyo yayılıyorsa banyo pissu tesisatında yapısal problemler ve hatalı işçilik ve yanlış malzeme kullanımı vardır. Ustalarımız  banyoda oluşan pis koku probleminin ana kaynağını buluyor ve değişim onarım dahil olmak üzere hepsini yapıyor. Banyodan gelen pis koku sorunlarına profesyonel çözüm için arayabilir bilgi  ve hizmet talep edebilirsiniz.

Ankara banyo kokusu tespiti ve  koku giderme hizmetleri

Şahsi çabalarınızla uğraşıp çözemediğiniz  pis koku sorunuzda profesyonel yardım ve destek vermek amacıyla personellerimiz, cihazlarımız ve bilgi birikimimiz ile birlikte sizlere pis koku giderme hizmetlini Ankara’nın her bölgesinde sunuyoruz.
Banyo giderlerinden  gelen ve  banyonuzu leş gibi kokutan  kanalizasyondan gelen lağım kokusudur lağım kokusunun kaynağı rögar kaynaklıdır.
Rögardan  gelen hava akıntısı  pis havayı  banyonun içine taşır ve  banyodaki yer süzgecinden  alana yayılır. 
Rögarda çekvalf  takılı değil ise evlerde pis koku yayılması normal bir durumdur.
Banyodan gelen pis koku tespiti ve çözümü için  Ankara genelinde hizmet veriyoruz. Banyodan gelen lağım kokusuna kalıcı ve kesin çözüm üretiyoruz.
Call Now Button