GSM: 0536 859 85 05 Etlik / ANKARA

Banyo alt kata neden su kaçırıyor ?

Banyo alt kata  neden kaçırıyor ? Banyodan alt kata  neden akıtır ? Banyo alta  kata neden su damlatır? bu soruların cevaplarını  yazımızda bulabilirsiniz.

Banyo alt kata su akıyorsa bir kaç neden sayabiliriz. Derzlerin aşınması, pissu borusunda oluşan çatlak, kırık ve çıkma ile Süzgeç etrafındaki yalıtımdan  ayrıca kabaran ve oynayan seramikler banyodan alta  su akıtmasına  neden olur.

Soğuk veya sıcak su  borularında oluşan su kaçakları banyodan  alt kata su damlatmaya neden olur.

Banyo giderinde yaşanan tıkanıklık su ile dolan gider borusunun  eklerinden alt kata su  akıtmaya sebep olur.

Duş kabini çevresinden  ve  duş teknesinin altından  kaçan sular   banyo  tavanından su  damlamasına  denen olur. 

Banyoda  değişen  musluk ve klozet dolap  ve kabin gibi eşya montajı sırasında  yaşanan  kaza ve  ihmal sonucu  delinen  ve patlayan su borusu ile  montaj kaynaklı arızalar   alt katın tavanında  su akıntısına neden olur.

Banyoda bulun havlu radyatör ve panel peteklerin önemsenmeyen   su damlamaları  ile kombi boşaltma  vanasının  su sızdırması  banyonun alt banyonun tavanından akıtmaya neden olur.

Klozetin hortumları ile deposu ,taharet çubuğu bağlantılarının çürümesi  su kaçırması  alt katın tavanında  su akıntısı yapar.

Banyodaki giderlerde kullandığınız suyun süzülerek yada  yavaş yavaş gitmesi  de  gider  suyunun alt katta  önce tavanın sararmasına sonrasında suların damlamasına  neden olur.

Tekne  ve  küvet  kullanılmayan duş da  akan suyun zemin  direk temas ettiği ve duş giderine  akan banyo ve duşlarda  yalıtım eksikliği ve  yalıtım yapılmaması   suyun alt  tavandan şakır şakır akmasına sebep olur *

Call Now Button