GSM: 0536 859 85 05 Etlik / ANKARA

Ankara kanalizasyon pompası satışı ve montajı

 Ankara  genelinde Kanalizasyon pompası montajı, satışı, pompa kuyusu temizliği işlerini Ankara genelinde genelinde yapmaktayız. eski kanalizasyon pompasını yenisi ile değiştiriyoruz.

Ankara kanalizasyon pompası montajı ve satışı

 

     Kanalizasyon pompası, logar kuyusunun içerisine monte edilir ve binada kullanılan atık suyu tahliye eden, eviye, lavabo, klozet, tuvalet, süzgeç gibi atıksu giderleri, plastik borularla kanalizasyon logarına bağlanır. Logara monte edilen parçalayıcı (bıçaklı) kanalizasyon pompası, logar kuyusuna toplanan pis su pompası şamandıra seviyesine ulaştığı zaman PVC boru ya da verici hortum yardımıyla ana kanalizasyon borusuna pis su tahliyesini sağlar.

    Kanalizasyon pompası genellikle  kanalizasyon seviyesinin altında kalan,kot ve bodrum kattaki kanal ve yağmur suyu ,gibi suların şehir şenekesi kanalizasyonuna  deşarj olmasını sağlar.

     Kanalizasyon pompası pratik ve ekonomik olmakla birlikte akılcı bir kanalizasyon çözümüdür. Kullanılan kanalizasyon pompasının parçalayıcı özellikte olması tecih edilmelidir. Pompanın bağlı bulunduğu logar ya da atıksu deposu belirli zaman aralıkları ile temizlenmeli ve ilaçlanma yapılmadır.

     Islak mendil, kolonyalı mendil gibi esnek ve sünen temizlik ve hijyenik malzemeler pompanın bozulmasına neden olur. Bu tür ürünler tuvalet ve lavabordan atılmamalıdır. Pompalı kanalizasyon sistemlerinin dezavantajı, elektrik maliyeti ve pompanın çeşitli atıklar sayesinde bozulmasıdır.

    Kanalizasyon kuyusuna takılacak pompa ise atık su kullanımına göre çeşitlilik arz eder. Bazı durumlarda ise çift atık su pompası kullanılabilir. Pompalı çalışan kanalizasyon sistemlerinde ise kanalizasyon tıkanıklığı fazla oluşmaz.

    Kanalizasyonda pompa çalıştğı zaman ise ortama kanalizasyon kokusu yayılabilir. Pompanın bulunduğu alanda havalandırma ya da fan kullanılmalıdır. Kanalizasyon kuyusu ne kadar temiz tutulur ise pompa ömrü o derece uzun olur ve pompa arızası minimuma iner.

Kanalizasyon pompası  çalışma sistemi

Call Now Button