GSM: 0536 859 85 05 Etlik / ANKARA

Altındağ Petek Temizleme Altındağ 0536 859 85 05

Altındağ petek temizleme işiniz için Altındağ ilçesinde petek temizliği firmamız Altındağ genelinde petek temizleme ihtiyaçlarınızı kaliteli ve güvenilir  personeller ile sağlıyoruz.

Kombi petekleri zaman içinde içerisinde oluşan pas, kireç ve balçık haline genel su sebebi ile tıkanır ve sağlıklı ısı transferi yapmaması nedeni ile petekler ısı  kaybına uğrar. Genelde görülen belirtiler peteklerin alt kısmının ısınmaması yada kombiye uzak olan peteklerde hiç ısınma olmaması. Bu durumlarda Kalorifer tesisatının petek temizleme bakımı ve filtre bakımı zamanı gelmiş demektir. 2-3 yılda bir peteklerin ve kombi filtre temizliği  yapılması gereklidir.

Kombi ve kalorifer tesisatı kapalı devre ısıtma sistemidir. Kapalı devre ısıtma sistemlerinde  performans kaybını engellemek , yaşanacak arızaları önlemek verimli ve tasarruflu  şekilde  ısınmak için kalorifer tesisatı  ile petekler kış öncesi 3 yıl süre ile belirli  zamanlarda kalorifer petek temizleme işlemi yapılır.

Petekleri altı neden  ısınmaz

Kalorifer ve kombi tesisatı ısı merkezinde ısınan suyun ısınacak  bölgeye ulaşması  gidi istikametindeki  borularda peteklere ulaşır petekleri ısıtan su ise soğuk halde dönüş borusu  vasıtası ile ısı merkezi olan  kombi yada kazana gider ısınır bu ısı döngüsü ise yüksek akış hızı şekilde ve sürekli olarak istenilen dereceye varıncaya kadar devam eder. 

Isıtma sistemleri için genel geçerli çalışma prensibi bu şekildedir ve en yüksek seviyede ısıtma ve en az yakıt tüketimi ile kalorifer tesisatı çalışması için bakım ve temizlik işlemleri  periyodik takvimle  yapılır.

Kalorifer tesisatı sisteminde kombi ve petekler arasında ısı merkezinde ısınan suyu tesisatta dolaşan sıcak su su sayesinde peteklerde  ısınma sağlar. Yani petek tesisatının ısınması için sistemin içerisinde ki ısınan su hızlı tam kapasite ve sağlıklı olarak  devir daim yapması yani tüm tesisatta dolaşması gerekir.  Kalorifer tesisatında borularda ve peteklerde Tıkalı olan alan ve bölge petek ve tesisat üzerinde kombide ısınan ve pompalanan suyu her  yerde devir daim edemediği için özellikle kombiye uzak mesafede bulunan olan kalorifer 

peteklerinin ve alt kısımları ısınamaz halde ve soğuk olarak  kalır. Nedeni ise peteklerin alt kısmına biriken ve orada tortulaşan pislik ve çamur sebebi ile peteklerin altındaki kısımlarda soğuk kalır. bu durumu tetikleyen bir diğer etken ise kalorifer tesisatında kombinin altında bulunan dönüş  fitresinin çamur ile tıkalı olması yada kombi devir daim motorunun tam verimli çalışmamasıdır. Bu sebeple kalorifer tesisatı içerisinde ki pis su kombiye de zarar vermeden önce mutlaka here iki yılda bir Kalorifer Petek Temizliği işi  yapılması ısıtma sisteminin sorunsuz çalışması ve tüketiciler açısından oldukça faydalıdır.

Yerden ısıtma temizliği : Yerden ısıtma sistemleri tıpkı  kalorifer pekleri gibi temizlenmeli ve yerden ısıtma sisteminde kullanılan borularda tıkanıklık problemi ve  ısı verimsizliği sorunların  yaşanmaması ve yerden ısıtma sisteminin uzun  vadeli kullanılması amacı ile  yerden temizliğini  firmamız profesyonel ve garantili olarak yapmaktadır.

İyi bir temizlik işlemi yaklaşık 2 -3 saat sürer. Bu süre içerisinde yapılan işlemler öncellikle tesisatın içerisi temiz su ile yıkanır. Bu yıkama işlemi makine yardımı ile yapılmaktadır. Yıkamanın ardından bu çamurlaşma ve tortuların tesisat borularının içinden tamamen atmak için kimyasal ve makine kullanılır.

Kalorifer tesisatınızın temizliğindeki öncelikli gayemiz ısıtma cihazınızın oluşturduğu ısıl enerjiyi ısı kaybı olmadan ısınma sisteminize sağlıklı bir şekilde kalorifer peteklerine transfer etmektir. Kalorifer temizliğinizi yaparken ikincil amacımız kalorifer sisteminizin kullanım ömrünü uzatmak ve bakım-onarım maliyetlerini en düşük seviyeye indirmektir. Amaçlarımızdan birisi ise sistemin içerisine birikmiş olan çökelti tabaksını ve sistemin oluşturduğu kimyasal çökeltileri kalorifer tesisatınıza ve ısıtma cihazınıza hiç bir zarar vermeden ısıtma sisteminizde ek parça söküp takmadan, işlemin gerçekleştirildiği ortamı kirletmeden ve buna bağlı olarak size zahmet vermeden, son olarak ta kalorifer sisteminizi güvenli olarak havalarını alıp radyatörlerinize vanalardan ısıtma  ayarı yaparak ısıtma sisteminizi size konforlu bir şekilde yüksek ısı performans verecek bir sistemi size teslim etmektir. 

Altındağ Altındağ Altındağ
Aktaş Mahallesi Alemdağ Mahallesi Ali Ersoy Mahallesi
Altınpark Mahallesi Anafartalar Mahallesi Atıfbey Mahallesi
Aydıncık Mahallesi Aydınlıkevler Mahallesi Bağlariçi Mahallesi
Baraj Mahallesi Başpınar Mahallesi Beşikkaya Mahallesi
Çamlık Mahallesi Doğantepe Mahallesi Doğu Mahallesi
Feridun Çelik Mah. Gicik Mahallesi Gülpınar Mahallesi
Gültepe Mahallesi Güneşevler Mahallesi Hacettepe Mahallesi
Hacı Bayram Mah. Kale Mahallesi Karacaören Mahallesi
Karapürçek Mah. Kavaklı Mahallesi Önder Mahallesi
Örnek Mahallesi Peçenek Mahallesi Plevne Mahallesi
Sakarya Mahallesi Solfasol Mahallesi Tatlar Mahallesi
Ulubey Mahallesi Yıldırım Beyazıt Mah. Yıldıztepe Mahallesi
Ziraat Mahallesi Zübeyde Hanım Mah.

Altındağ ilçesinde kalorifer ve petek temizleme hizmetlerimiz haftanın yedi dünü devam etmektedir.

 

 

Call Now Button