GSM: 0536 859 85 05 Etlik / ANKARA

Kanalizasyon borusu nasıl temizlenir ?

Kanalizasyon borusu temizliği yapılarda kullanılan pissu ve kanalizasyon tesisatının , özelliğini korumak için makine yapılan boru temizliğidir. Amaç kanalizasyon borularının tıkanmaması ve uzun yıllar yeni gibi kullanılmasıdır. 

 Kanalizasyon borusu temizliği, konutlara da binalarda , sitelerde, işyerlerinde, yeni yaygınlaşmaya başlamıştır. Altyapı, tesisat, pissu kanalizasyon boruları genelde döşeme ve kaplama altındadır ,Değişimi ve onarım maliyeti yüksektir. Değişim ve onarım maliyetini oluşmaması için , kanalizasyon borularının temizliği günümüze ve gelecekte önemini artıracaktır. Ticari faaliyet gösteren  işletme ve fabrikalar kanalizasyon borusu temizliğini düzenli zaman aralıkları ile yaptırmaya önem vermektedirler. Ticari işletmeler, üretimi ve  eleman performansını düşürmeyi istemeler. Diğer yandan da çalışan bir işletmeyi anlık  nedenlerle tadilat ve onarıma  götürüp. Mali  açıdan kayıp ve zamanı boşa  harcamazlar.

 Konutlar açısından kanalizasyon borusu temizliği ,ise apartmanlar yerini siteye  bırakmıştır .Apartmanlar az katlı yapılardır .Bir apartmanda yirmi ,otuz daire çok  büyük konut  sayılırken .beş veya altı kat yüksek diye tabir ediliyordu. Site yaşamı daha çok katlı ve daha konforludur. Bir sitede on iki  anlatı yirmi kat olabilir  alt yapısı , kanalizasyonu , pissu tesisatı, buna göre dizayn edilir. bir mutfak yada tuvalet , banyo borusu ,yeni göre yirmi  aile aynı anda kullanır.  Kanalizasyon  ve pissu tesisatı bu kapasitede olmalıdır. Kanalizasyon ve pissu tesisatı  , kapasite kullanımı düşmemesi için kanalizasyon boruları temizliği  düzenli yapılmalıdır.

 Aksi taktirde , konut sahipleri lavabo tıkanıklığı, tuvalet tıkanıklığı ,klozet tıkanıklığı ve kanalizasyon tıkanıklığı ile karşılaşır. pissu  baskını ile ansızın karşı karşıya kalabilirler. Banyo ,tuvalet , mutfak  gibi alanları geçici olarak kullanamazlar. Ankara gibi büyük ve nüfus yoğunluğu fazla  yaşam alanlarında kanalizasyon borularını temizliği  oldukça  önemlidir.

Call Now Button