GSM: 0536 859 85 05 Etlik / ANKARA

Kanalizasyon neden sürekli tıkanır ?

kanalizasyon sürekli tıkanıyor. çözümü nedir? Kanalizasyonu açtırıyoruz fakat kısa bir zaman sonra tekrar taşıyor. Kanalizasyon borusunun çapı yetersiz olabilir. Orantısız su kullanımı ve gider borularının eski olması. sadece bir kaç önemli etken olabilir.

 Kanalizasyonun sık tıkanması, başınıza gelmiş olabilir. Bina kanalizasyonu , belirli zaman aralıkları  ile temizleniyor ve kontrol ediliyorsa ani tıkanmalar haricinde  tıkanma yapmaz. Fakat kanalizasyon yapılırken yapılan hatalardan dolayı sürekli tıkanabilir.

 Kanalizasyon açma işini alanında uzman  kişiler ve acemi ustalar yapıyorsa  tıkanan kanalizasyon tam manasıyla açılmamış demektir. Bu husus genellikle  mutfak pissu hatlarının  kanalizasyon sistemi ile direk bağlantılı olması .Mutfak atıklarının lavabo giderlerinden, akıp kanalizasyon borusunda donması, çay ve yağların  boruda kütle oluşturması.  Boru içerisinde oluşan kütlenin  eritilmemesi  yada parçalanmaması .Kanalizasyonun sürekli tıkanmasına  neden oluşturur.

 Tuvalet kağıdı  hijyenik temizlik medde  ve temizlik bezlerinin tuvalet, klozet gibi  giderlere atılması sonucu kanalizasyon borusu  daraltması .Su akışını  zayıflatır. Tuvalete atılan bezler mutlaka kanalizasyon borusunu olumsuz etkileyecek ve kanalizasyonun kısa zamanda tıkanmasını sağlar.

 Kanalizasyon logarının,  yüzeysel derinliğinin olmaması , logarda biriken atıkların kanalizasyona kaçma ihtimali. Logar  içindeki kanalizasyon geliş ve  gidiş   arasında belirli bir derinli  mesafesi olması kanalizasyon tıkanması şikayetinizi azaltacaktır .Kanalizasyonda   dinlendirmeli logarların olmaması  sürekli kanal tıkanıklığı yaşamanıza sebep olacaktır.

Call Now Button