GSM: 0536 859 85 05 Etlik / ANKARA

Klozet Tamiri nasıl yapılır ?

Klozet tamiri nasıl yapılır ? Klozet  tamiri için neler gerekir ? Klozet tamir takımı ne almalıyım ? Klozetin neresi bozulur nasıl  tamir edilir ?

klozet tamiri klozetin bozulan kısımlarını değiştirmek yada su kaçıran bölgeleri onarmaktır. klozetin en çok rezervuar iç takımı ve su doldurma şamandırası bozulur .Klozet içine su kaçırmaya başlar. Klozet taharet muslukları ise belli aralıklara bozulur .

Klozet tamiri işini yapmadan önce , klozet arızasını belirlemek gerekir. Arıza bulunduktan sonra artık işleme başlayabilirsiniz. Klozetin  muhtemel arızaları şunlardır.

Klozete bağlanan  musluklar bozulmuş  olabilir,

Klozet taharet çubuğu  bağlantısı bozulmuş ise çubukta sürekli su damlatır. 

Rezervuar iç takımı bozulmuştur.

Klozet  tıkanmış alt kata su kaçırabilir.

Klozet  rezervuarı içinde bulunan  contalar deforme olmuştur.

Klozet flexleri su kaçırabilir. Patlamış,delinmiş veya deforme olmuştur.

Klozet  alta su kaçırıyordur. sabitleme ve yalıtım hatası vardır.

klozet muslukları bozuktur.. devamlı damlatma yapar.

Klozet  doldurma şamandırası bozuksa  klozet içine sürekli su kaçır.

Klozet  deposunun boşaltma  grubu bozukmuş ise sürekl klozetin içine şelale şekilde akıntı yapar

Klozet  yada depo  çatlaktır   su sızıntısı yapar .

Üniversal klozet ise klozet körüğü  boulşmuş ise klozetin altından  kalebodura su sızdırır,

Klozet  exantriği bozulmuş ise klozet alta su kaçırma  yapar.

Klozet tamiri yaparken kaliteli  ürünler kullanmanızı tavsiye ederim.klozet sürekli su alan ve su kullanılan bir üründür.

Klozet tamiri bir değil birçok nedene bağlıdır ve arıza ve veren parçaların değişmesi gerekir.

 Klozet neden bozulur ?

Klozet  depo,2 adet flez,2 adet ara musluk,exsantrik yada körük ,klozet kapağı, taharet çubuğu, rezervuar iç takımıı montaj vidalarından oluşan bir takımdır.

Su ile çalışan ve içinden su geçen yada su bulunduran  her mekanizmaya bakım yapmak yada değiştirmek gerekir.Suyun yapısındaki elementler ve suyun akışı zamanla ve tabiki kullanıcının ürünü kullanma şekli ile alakalı olarak klozet iç aksamında arıza ve bozulmalar yaşanmasıı kaçınılmazdır.Su tesisatından gelen pasve kireçli su ise doldurma gurubu ve boşaltma gurubunun bozulmasına, klozetiç takımının vidalarının paslanmasına pasların ise boşaltma gurubunun contalarının aşınmasınave su kaçırmasına sebep olur.

Klozet iç takımlarının ise belirli bir ömrü vardır ömrü dolan  iç takımlarının kauçuk ve plastik aksamları bozulur.

Klozet ve depo çatlak yada kırık olma ihtimali çok düşüktür. Seramik aksama kolay kolay  zarar gelmez ve bozulmaz.

Bir klozeti ne kadar fazla kullanılırsa o kadar çabuk bozulma ihtimali fazladır.

Klozet iç takımlarının arıza yapmasının en önemli sebeplerinden biride kalitesiz  iç takımlarının kullanılmasıdır . Kalitesiz  bir iç takımı uzun ömürlü bir kullanım sağlamaz.

Klozet iç takımı kaliteli alırken kaliteli bir ürün tercih etmelisiniz.

Klozet bir tuvalet olduğu için günlük sürekli kullanılan ve yerine göre çok sayıda indanın kullandığı  bir tuvalet türüdür .yaşlı ,engelli, hamile ve çocuklar özellikle tuvalette klozeti tercih etmektedirler.

 

Ankara klozet sifon iç takımı değişimi

Ankara klozet rezervuar  sifonu değişimi

Ankara üniveral duvara sıfır klozet iç takım sifo değişimi

klozet iç takımı nasıl değiştirilir

Klozet  iç takımı değiştirmek için önce  öncelikle rezervuar kapağı çıkartılır. Sonra  rezervuar vidaları sökülür. vidalar genellikle paslanmıştır  çok dikkatli  sökülmelidir. Klozet deposu  dikkatli bir şekilde klozetten ayrılır.  Ardından doldurma şamandırası sökülür ve boşalma gurubu sökülür klozet deposu ise temizlenir. 

Sıra montaj işlemine gelinmiştir, önce şamandıra  sonra boşaltma gurubu montaj yapılır .Rezervuar yani depo sabitleme  vidaları contaları ve somunları sıkılarak  depo klozete monte edilir. Klozetin flexleri ve taharet çubuğu da    eski ise değişmelidir. Üniversal yani duvara sıfır klozet ise  klozet körüğü eski ise değişmelidir.  en son şamandıra su soldurma ayarı yapılarak  depo kapağı kapatılır. en az üç kez test edilir. Klozet  depo arası ve flex borularda su kaçağı olup olmadığı kontrol edilmesi gerekir.

Ankara klozet sifonu tamiri ve değişimi

Ankara klozet arızası ve tamiri 

Klozet 13 parçadan oluşan bir takım alafranga tuvalet çeşididir. arıza yapması ve bozulması ise kullanılan malzemelerin kalitesi ve montaj  işçiliğinin kalitesi ile uzun ömürlü olması bir bütündür. kaliteli malzemeler ve titiz bir işçilik ile montaj yapılan bir klozet kalitesiz malzemeler ve rastgele bir işçilikle montajı yapılan klozete göre daha uzun zaman arıza ve bozulma yapmadan çalışır.

Sifon değişimi yaparken mutlaka flex hortumları ve taharet musluklarının değiştirilmesini ayrıca sifonun içindeki paslanan pulları ve vidalarda değiştirilmesi gerek ,İdare eder bu sonra yapılır gibi erteler karşınıza  tatsız süprizleri olmadık zamanda çıkarır.

Ankara klozet değişimi

Ankara genelinde eski ,  deforme olmuş ,bozuk yada kırık klozetinizi  tam takım yeni si ile değiştiriyoruz. Eski Tüm malzemeler ve işçilik için garantili  hizmet sunan firmamız  ödeme konusunda  kredi kart ile ödeme  işlemi yapma imkanı sunuyoruz.

KEÇİÖREN,ETLİK,YENİMAHALLE ,BATIKENT,OSTİM,

MAMAK,ALTINDAĞ,PURSAKLAR,ÇUBUK,AKYURT,ÇANKAYA,BALGAT,100 YIL

ÇAYYOLU ,GÖLBAŞI VE İNCEK, SEMTLERİNE SEVİS HİZMETİMİZ VARDIR,

Klozet rezervuar iç takımı markalarımız.

Nkp. yak, gama, visam eca, ,japar ,creavit ,duravit, komplast ,kale,

Call Now Button